Zalman ZM500-GVM: modulární střední třída od Sirtecu
Skříně, zdroje, chladiče Článek Zalman ZM500-GVM: modulární střední třída od Sirtecu

Zalman ZM500-GVM: modulární střední třída od Sirtecu

Pavel Boček

Pavel Boček

30. 12. 2015 03:00 16

Seznam kapitol

1. Úvodní představení, balení 2. Konektory, kabeláž, vnější provedení a chlazení 3. Vstupní filtrace 4. Primární strana, větev +5 V stand-by 5. Sekundární strana, kvalita provedení
6. Metodika měření a měřicí přístroje 7. Měření 8. Metodika hodnocení 9. Hodnocení, závěr, poděkování 10. Přídavek – práce na zdroji

Zalman nedávno rozšířil řadu zdrojů GVM o tři nové modely s nižším výkonem. Zdroje ještě nejsou fyzicky na trhu, nicméně výkonnější modely spadají do mainstreamu, můžeme tak odhadnout cenu. Dnes se podíváme na nejslabší z nich, 500W ZM-500GVM. Nabízí certifikaci 80 PLUS Bronze, modulární kabeláž a záruku pět let.

Reklama
Reklama

Úvodní představení

Řada zdrojů Zalman GVM doposud sestávala ze dvou modelů, 850W a 1kW, nedávno však byla rozšířena o tři slabší o výkonech 500–700 W. Mně se do rukou dostal nejslabší z nich, 500W ZM500-GVM. Jedná se o zdroj s certifikací 80 PLUS Bronze (při 115 V). Je postaven na mainstreamové platformě od Sirtecu (Sirfa/High Power). Před pár měsíci jsme se podívali na dva zlatě-certifikované zdroje (Silverstone a SilentiumPC) highendové platformy Sirtec, tak uvidíme, jak si stojí tato bronzová.

Zalman ZM500-GVM: modulární střední třída od Sirtecu

Ačkoli momentálně neznám koncovou ani doporučenou cenu, srovnáním s cenou ZM850-GVM můžeme udělat kvalifikovaný odhad. ZM500-GVM by se měl pohybovat v cenové hladině zhruba do dvou tisíc. Záruka byla později protažena až na nynější pětiletou, podobně jako u konkurence (například Cooler Master G550M). A podobně jako řada Cooler Master GM, zdroje Zalman GVM jsou vybaveny semi-modulární kabeláží (v tomto případě jsou napevno kabely Main ATX a ATX 12 V). Zelené provedení je specifické pro tento model, různě výkonné modely mají různé barevné provedení.

Zalman ZM500-GVM: modulární střední třída od Sirtecu

Zalman zvolil jedinou +12V větev schopnou dodat proud až 37,5 A, zatímco větve +3,3 V a +5 V dodají až 20 A každá (nebo 103 W kombinovaně). Zbývající -12V větev poskytne pouze 0,3 A a stand-by zdroj pak až 2,5 A. Toto jsou v podstatě poměrně běžné hodnoty, zde zdroj nenabízí nic speciálního, mrkneme se tedy na něj blíže.

Balení a příslušenství

Zdroj samotný sedí v plastovém sáčku mezi dvěma pěnovými výlisky. Vedle toho je kus skládané lepenky, který tvoří prostor pro kabeláž a další příslušenství.

Zalman ZM500-GVM: modulární střední třída od Sirtecu

Na přední straně krabice jsou nějaké základní informace v podobě ikonek, mj. i prohlášení, že zdroj má stoprocentně pouze japonské kondenzátory. Tak uvidíme. Zadní strana pak informace rozšiřuje v devíti různých jazycích. Na jedné straně krabice je pár obrázků zevnitř zdroje, na druhé pak tabulka s distribucí výkonu. Není tam ovšem žádná bližší informace o rychlosti/hlučnosti ventilátoru či o tom, jaké by měl zdroj dosáhnout maximální účinnosti.

Zalman ZM500-GVM: modulární střední třída od Sirtecu

Co se týče výbavy, máme modulární kabeláž, manuál, napájecí kabel, čtyři šroubky a pět stahovacích pásek. No, asi bych za ty pásky mohl dát půlbod navíc…

Zalman ZM500-GVM: modulární střední třída od Sirtecu

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning