Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy | Kapitola 2
Seznam kapitol
Obsahuje video: Na začátku prosince byla na trh oficiálně uvedena konzole Wii společnosti Nintendo. A protože jsem byl jeden z těch šťastnějších a mám ji už od data uvedení k dispozici, rád bych se s vámi v dnešním článku podělil o dojmy a zkušenosti po měsíčním používání. Narozdíl od technicky nabušených konzolí Playstation 3 a XBox 360, které se zaměřují na virtuální svět - přináší Wii něco, na co se v poslední době tak trochu zapomínalo - přenáší hráče z jejich herních doupat mezi jejich přátele a kamarády (osobně vyzkoušeno).
V této kapitole se podíváme na obsah Evropského balení s konzolí Wii, píši záměrně Evropského jelikož obsah krabice se v různých částech světa mění a u nás je stejně možné oficiálně sehnat jen námi popisovanou verzi. V Americké krabici je součástí i několik "dárečků" s motivem Nintendo Wii, a v Japonské zase chybí hra Wii Sports.
Poznámka: nenechte se zmást poměrně nezajímavou výbavou konzole - to hlavní přijde v dalších kapitolách.
Samotná krabice je velmi nenápadná, ale už při letmém zkoumání ihned budete vědět co se skrývá uvnitř. Celková váha balení je vskutku nízká, což je v porovnání s konkurencí velmi milé překvapení.
Abychom zbytečně nepokoušeli vaši zvědavost, zde je kompletní výčet všech součástí balení konzole :
Samotná konzole
Plastový stojan na konzoli
Stabilizační podstavec pod stojan
1 x ovladač Wii-mote
Bezpečnostní pásek k ovladači
Ovladač "Nunchuk" (česky asi "nunčak")
Infra-červený senzor
Stojánek na infra-senzor
Napájecí zdroj
AV video kabel k TV
Náhradní lepící polštářky pro přilepení infra-senzoru
2x tužkové baterie
Hra Wii Sports
První zleva je šedý napájecí zdroj, ani po dlouhých hodinách hraní se nijak extrémně nehřeje. Další věc kterou vidíte uprostřed je infračervený senzor s dlouhým kabelem, ten umístíte pod nebo nad televizor, bez něj vám téměř nic nebude fungovat. Jako poslední předmět na krabici je plastový podstavec pod konzoli.
A zde vidíte Wii v celé kráse, pokud nepoužijete plastový stojan a budete mít konzoli umístěnou v poloze jako na fotografii je možné si ji bez problému splést s externí vypalovačkou se slot-in drivem. Nenechte se zmýlit, ovladače Wi-mote jsou sice na snímku dva ale v základním balení naleznete pouze jeden.
Na tomto obrázku vidíte oba ovladače, nalevo je "Nunchuk" připojený odpojovatelným kabelem k Wi-mote. Oba ovladače mají pohybové senzory a právě připojení obou ovladačů kabelem spatřuji jako nejhorší věc na koncepci této konzole. Kdo hrál hru Rayman Raving Rabbidds jistě ví o čem mluvím, pro ostatní naznačím - pokud potřebujete rychle hýbat oběma ovladači najednou je právě kabel věc která vám při hře velmi vadí a v zápalu hry je velmi snadné kabel z ovladače vytrhnout a tím ovladač zničit.
V souvislosti s ovladači se také mnoho mluvilo o nekvalitních řemíncích, které praskali a letící ovladače způsobovali škody na majetku i zdraví. V dnes prodávaných baleních jsou však již "zesílené" řemínky a proto se nemusíte bát. V případě že máte však ještě původní verzi můžete ji bezplatně u Nintenda vyměnit.
Společnost si svých dosavadních zákazníků váží natolik že po odkrytí horního krytu konzole naleznete plnohodnotné porty pro ovladače z GameCube a i sloty na paměťové karty z této starší konzole. Pro lepší manipulaci se dá horní víčko zcela sundat.
Nová konzole od Nintenda bude možná na dlouho posledním zařízením kde nám ještě staré známé logo ATi vydrží snad několik let. Před nedávnem prolétla internetem zpráva že společnost AMD pogratulovala Nintendu za úspěch tohoto zařízení. Doufám že nebude AMD trvat aby na nových edicích konzole bylo už nové logo.
Jak vidíte na obrázku má čelní strana konzole pouze několik tlačítek, první odshora je tlačítko Power, ihned pod ním je Reset, poté je pod víčkem skryt slot na SD paměťovou kartu a červené tlačítko pro synchronizaci ovladačů. Při prvním startu, nebo po odpojení konzole od sítě je nutno stisknout toto červené tlačítko zároveň s červeným tlačítkem na ovladači Wi-mote, poté se zařízení spárují a je možné je používat. Úplně dole je tlačítko Eject, kterým vysouváme disky.
Zadní strana je také velmi strohá, nahoře najdeme dva USB 2.0 porty pro připojení periferií. Pod nimi je za mřížkou umístěn velmi tichý větrák. Pod mřížkou je nalevo červená zásuvka pro připojení infra-červeného senzoru a hned vedle ní je konektor pro připojení AV kabelu k propojení s TV. HDMI nebo jiný výstup nehledejte, žádný není. K této konzoli není možné ani připojit digitálně LCD panel, pouze televizor. Poslední konektor je napájení.