zvitezi-ten-treti-nintendo-wii-cesta-ke-korenum-zabavy
Hry Článek Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy | Kapitola 5

Z. Obermaier

Z. Obermaier

1. 1. 2007 01:00 75

Seznam kapitol

1. Úvod aneb... ten třetí vzadu 2. Obsah balení 3. Nintendo Wii - technologie 4. Nintendo Wii - začínáme
5. To hlavní - aneb jak se na Wii hraje 6. Hry - výběr 7. Problémy s Wii 8. Závěr

Obsahuje video: Na začátku prosince byla na trh oficiálně uvedena konzole Wii společnosti Nintendo. A protože jsem byl jeden z těch šťastnějších a mám ji už od data uvedení k dispozici, rád bych se s vámi v dnešním článku podělil o dojmy a zkušenosti po měsíčním používání. Narozdíl od technicky nabušených konzolí Playstation 3 a XBox 360, které se zaměřují na virtuální svět - přináší Wii něco, na co se v poslední době tak trochu zapomínalo - přenáší hráče z jejich herních doupat mezi jejich přátele a kamarády (osobně vyzkoušeno).

Reklama

Pro ty z vás, kteří Wii ještě neměli možnost si skutečně fyzicky osahat a vyzkoušet se pokusím v této kapitole pomocí krátkých videí přiblížit principy hraní na konzoli s pohybovým ovladačem. Mám ovšem na paměti že nic nemůže nahradit osobní zkušenost a pocity při hraní které zažijete jedině sami. Proto pokud máte možnost si Wii osobně vyzkoušet v prodejně nebo u známých - neváhejte a vyzkoušejte si to. Pár minut hraní vydá za všechen text tohoto článku.

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy
i Zdroj: PCTuning.cz

Ke každé konzoli je přibalena hra Wii Sports, bez této hry by Wii určitě nemělo šanci vůbec uspět a do příchodu obdobné hry by se stalo neprodejným kusem hardware. Právě na této hře si ukážeme taje ovládaní a potenciál pro velmi dlouhé týdny nepolevující skvělé hratelnosti a zábavy.

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy
i Zdroj: PCTuning.cz

Hra se skládá z několika sportovních simulací - Bowlingu, Golfu, Tenisu, Baseballu a Boxu. Grafika je vskutku jednoduchá ale velice účelová a ke stylu hraní této hry více než dostatečně kvalitní. Postupně si představíme všechny hry pomocí krátkého videa - všechny videa jsou z oficiální stránky o Wii.

Golf

Při této hře chytíte ovladač Wi-mote do ruky stejným způsobem jako golfovou hůl a pomocí pohybů přesně kopírujících skutečné hraní holí odpalujete míčky. Pomocí tlačítek na ovladači jen určujete natočení kvůli větru a určujete okamžik odpalu míče. Vaše virtuální hůl skutečně reaguje i na nepatrné pohyby ovladače, což oceníte hlavně na greenu.


- Pro video klikněte na obrázek - video je xvid - 2.5MB -

Golf je zaručeně graficky nejhezčí hra z tohoto kompletu sportovních her, grafika je velmi podrobná, barevná a vskutku velmi líbivá. Hra samotná je velice realistická, a není vůbec jednoduché uhrát jamku s dobrým bodovým hodnocením. Další video z hraní Golfu je tady.

Box

Box je hra kvůli které si určitě pořídíte druhý set ovladačů. Hra ve dvou proti sobě je opravdu skvělá, a hra jednoho hráče podle mě není tak zábavná. Závisí to ovšem na preferencích každého hráče. K této hře je nutno připojení obou ovladačů, kde každý ovladač simuluje jednu ruku s boxerkou. Hra vás nejprve naučí veškeré pohyby, které musíte dle instrukcí na obrazovce absolvovat a poté se můžete dát do boje.


- Pro video klikněte na obrázek - video je xvid - 2.3MB -

Hra Box je fyzicky velmi náročná, a uhrát několik kol v ringu proti virtuálnímu nebo i skutečnému soupeři dá zabrat i zdatným jedincům. Další video o Boxu, zde.

Tenis

Tenis je velmi efektní a je mezi hrami na tomto disku jedním z favoritů. Téměř všichni známí, kteří se přišli na Wii podívat a zkusit ho, nehledě na jejich věk a zkušenosti s hraním, tenisu zcela propadli. Ovladač chytíte stejně jako tenisovou pálku, a jediné tlačítko které během hraní stisknete je tlačítko A při podání, jinak ovladačem mácháte stejně jako při tenise, nemusíte však po místnosti běhat, to udělá postavička za vás.


- Pro video klikněte na obrázek - video je xvid - 4.3MB -

Ani hra Tenis vás nenechá odpočinout a je hned po Boxu fyzicky nejnáročnější hrou. Ovšem kdy by si všímal únavy při honbou za skvěle odpáleným míčem, že? I když hra na videu vypadá jednoduše, nenechte se mýlit je sakra těžké se trefit tam kam chcete, a podaří se to jedině v případě nejvyššího soustředění a nebo po delším tréninku. Skuteční hráči tenisu jsou zde ve výhodě. Upozorňuji že při hraní ve dvojici - proti sobě si kolem sebe vymezte opravdu hodně místa, ať nedojdete k újmě na majetku, nebo snad i zdraví. Mě se při tenise podařilo rozbít lampu. Další videa s tenisem - tady.

Baseball

Tato hra je pro našince stále tak trochu exotická, mnoho lidí ani nezná pravidla baseballu ale je nutno říci že pálka skutečně reaguje excelentně. Nadhazování je sice nuda, ale pokud se dostanete k odpalu je to vcelku slušně zábavné. Ovšem jako u všech předešlých her je dosti obtížné se trefit do míčku. Uchopte ovladač stejně jako baseballovou pálku a pojďte na věc.

I přesto že baseball nebude jistě pro mnohé favoritem najde se spousta lidí kteří tuhle hru ocení a bude pro ně zážitkem. I u této hry si kolem sebe uspořádejte prostor, protože stejně jako u tenisu je zde riziko újmy větší než u jiných her. Další videa zde.

Bowling

To nejlepší - z mého pohledu, nakonec. Bowling na Wii je naprostá bomba, je tak realistický že vás z něj budou bolet ruce a záda, stejně jako z hraní skutečného bowlingu. Ovladač uchopíte téměř stejně jako bowlingovou kouli, podržíte tlačítko B, máchnete buď s rozběhem nebo bez něj stejně jako na bowlingu a pustíte B. Poté už jen sledujete kouli jedoucí drahou v televizoru.


- Pro video klikněte na obrázek - video je xvid - 3MB -

Ovladač reaguje brilantně, zachytí každý náznak falše a pohybu do stran. K uvolnění "koule" dojde přesně v okamžiku který si určíte. Velmi záleží i na rychlosti máchnutí, tato hra má k reálnému předobrazu nejblíže a považuji ji za skutečný skvost, jež vás bude bavit měsíce, ne - li déle. Další videa najdete tradičně zde.

Celkový dojem z hraní Wii Sports

Již z popisu her jste jistě poznali že jsem sporty na Wii skutečně nadšen, a ani po měsíčním hraní nadšení nepolevilo zcela. Každý den si doma alespoň chvíli nějakou hru z této sady zahrajeme. U mě vede jednoznačně bowling a tenis, přítelkyně si oblíbila všechny hry včetně baseballu snad kromě boxu.

Během svátků jsem otestoval přístupnost Wii na všech možných "skupinách" hráčů, od mladších sourozenců po své rodiče, kteří různě přicházeli na návštěvu. Bez výjimky všem se Wii líbilo a během několika minut si plně osvojili ovládání a byli schopni plnohodnotně si hrát. Koncept se Nintendu tedy povedl, všichni lidé bez výjimky si dokáží velmi brzy osvojit princip hraní a dokáží kouzlu Wii podlehnout téměř okamžitě. Ať jde o protřelé konzolové a PC hráče, nebo o starší osoby, hraním na čemkoliv zcela nepoznamenané. Wii je zkrátka pro všechny a všem nabídne skvělou zábavu.

Poznámka na konec: Pokud vás už hraní samotných her ve Wii Sports omrzí a nebo si zrovna nemáte s kým zahrát je zde jakýsi tréninkový mód, kde si jednotlivec může natrénovat veškeré hry formou zábavných mini-her a hříček. Spousta z nich je velmi zábavná a vydržíte si s nimi hrát určitě delší dobu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama