zvitezi-ten-treti-nintendo-wii-cesta-ke-korenum-zabavy
Hry Článek Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy | Kapitola 6

Z. Obermaier

Z. Obermaier

1. 1. 2007 01:00 75

Seznam kapitol

1. Úvod aneb... ten třetí vzadu 2. Obsah balení 3. Nintendo Wii - technologie 4. Nintendo Wii - začínáme
5. To hlavní - aneb jak se na Wii hraje 6. Hry - výběr 7. Problémy s Wii 8. Závěr

Obsahuje video: Na začátku prosince byla na trh oficiálně uvedena konzole Wii společnosti Nintendo. A protože jsem byl jeden z těch šťastnějších a mám ji už od data uvedení k dispozici, rád bych se s vámi v dnešním článku podělil o dojmy a zkušenosti po měsíčním používání. Narozdíl od technicky nabušených konzolí Playstation 3 a XBox 360, které se zaměřují na virtuální svět - přináší Wii něco, na co se v poslední době tak trochu zapomínalo - přenáší hráče z jejich herních doupat mezi jejich přátele a kamarády (osobně vyzkoušeno).

Reklama

V této kapitole se podíváme na několik her různých žánrů pro systém Wii, které je již možné zakoupit u nás. Ke každé z nich připojím svůj krátký komentář, včetně postřehů z hraní. Komentář her zakončím doporučením ke koupi, nebo ne. Ještě na začátku upozorním že všechny nynější hry se dají hrát pouze  jako "single-player", "multi-player" mód zatím není možný a je to největší nedostatek konzole Wii.

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy
i Zdroj: PCTuning.cz

O hře Wii Sports máme celou kapitolu, proto ji zde více zmiňovat nebudu. Další hrou z dílny Nintenda o jejíž koupi určitě uvažujte je Wii Play. Skrývá totiž velké překvapení.

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy
i Zdroj: PCTuning.cz

Už jste jistě všichni pochopili že hraní ve dvou nebo více lidech skýtá mnohokráte větší zábavní potenciál, než hra samotného hráče. A k tomu jistě potřebujete druhý ovladač, jehož cena je u nás stanovena na 1399Kč, což není vskutku levné. Proto pokud chcete druhý ovladač kupte ho v setu "Wii Play" za cenu 1599Kč dostanete druhý Wi-mote ovladač a ještě plnou hru Wii Play. Opět se jedná o soubor několika her, které jsou spíše koncipovány na osvojení si ovládání pomocí pohybu. Ovšem za 200Kč nabízí nekonečné hodiny zábavy. Soubor například obsahuje: Střelnice - pomocí ovladače střílíte balónky, kachny jak na střelnici. Ping Pong, Billiard, Chytání ryb - pomocí ovladače chytáte v jezírku ryby, docela zábavné. Za zmínku stojí ještě Laser Hockey - hra velmi připomínající stařičký Pong, ale mnohem zábavnější. Pokud se chcete podívat co všechno obsahuje Wii Play - koukněte sem. Wii Play + ovladač Wi-mote je jasnou koupí, nad kterou není co váhat.

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy
i Zdroj: PCTuning.cz

Jako hned druhou hru musím zmínit poslední díl ságy Zelda. Legends Of Zelda - Twilight Princess. Spojení geniálního příběhu spolu s kouzelnou hratelností pomocí ovládání pohybem dělá z tohoto titulu jasný trhák. Svědčí o tom i jeho prodeje. Grafika sice odpovídá malému výkonu konzole a mnozí PC hráči zmlsaní dnešními hrami s luxusní grafikou budou vzezřením této hry mírně řečeno zaskočeni. I tak je ale grafika na solidní úrovni, a tato hra vás vtáhne do příběhu který vám nedá spát dokud ho po dlouhých týdnech hraní nedokončíte. Ano čtete správně, plné dokončení zabere velmi zkušeným hráčům minimálně týden, o tom si hráči PC her mohou dnes nechat jen zdát. Podívejte se na dvě krátká videa z hraní této hry.


- Klikněte na obrázek - video je xvid - 2.2MB -


- Klikněte na obrázek - video je xvid - 3.3MB -

Na prvním videu jste viděli jak pomocí ovladače reálnými pohyby šermujete mečem v boji s příšerou. Na druhém je vidět dnes již legendární chytání ryb ve hře. Tuto hru můžete u nás koupit za 1799Kč, a pro fanoušky tohoto herního žánru je to povinnost. Více o této hře - tady.

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy
i Zdroj: PCTuning.cz

Další hrou kterou na kterou bych rád upozornil je poslední díl Raymana, Rayman Raving Rabbids. Hra má velmi roztomilou grafiku a je určena spíše mladším dětem. I přes jasné směrování na tyto hráče jsem se s touto hrou sám královsky bavil, a ne jenom já.

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy
i Zdroj: PCTuning.cz

Graficky je hra opět poznamenaná menším výkonem konzole, a grafika je skutečně dosti slabá. O to lepší jsou zvuky a samotné hraní. Tato hra je v podstatě soubor 70-ti mini-her které různě ovládáte pohybem. Velká většina z nich je neskutečně vtipná a veselá. Pro skutečně euforické hraní a mnoho hodin velmi kvalitní zábavy musím tuto hru doporučit všem, i poněkud starším hráčům. Cena je stanovena na 1799Kč. Více informací tady.

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy
i Zdroj: PCTuning.cz

Poslední díl velmi oblíbené střílečky Call Of Duty 3 vyšel jen pro konzole a na PC si ho určitě nikdy nebudeme moci zahrát. Díky jedinečnému systému ovládání je hraní této hry zcela ojedinělý zážitek. Jedním ovladačem se pohybujete a druhým přesně zaměřujete střelbu. Zcela bezkonkurenční je ovládání například tanku, kde oba ovladače držíte jako volant a jedete.

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy
i Zdroj: PCTuning.cz

Graficky je hra slabá, a je to první hra kde jsem viděl že konzole svým výkonem na podobné hry nestačí. Ve scénách kde je vícero nepřátel se hra viditelně zpomaluje, je sice stále hratelná ale není to úplně ono. Textury a efekty jsou vcelku solidní ale pokud někdo hrál tuto hru na Xbox 360 a pak si ji zahraje tady bude velmi zklamán. Konzole Wii se očividně nenarodila pro hry podobného typu a ani jí tyto hry moc nesluší. Koupi této hry za cenu 1799Kč nedoporučuji, a pokud ano jedině skalním příznivcům kteří překousnou určité problémy s plynulostí hry. Více informací zde.

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy
i Zdroj: PCTuning.cz

Hra Red Steel byla uvedena jako zaváděcí titul pro novou konzoli. My máme možnost si ji v ČR pořídit až v tomto čase a musím říci že se čekání vcelku vyplatilo. Po problémech s plynulostí hraní v předešlé hře jsem byl překvapen že se v této hře nic takového neobjevilo. Příběh je sice velkou slabinou hry ale ovládaní je skvělé, i když si šermování ovladačem užijete jen zřídka.

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy
i Zdroj: PCTuning.cz

Graficky hra vypadá velice slušně, sice se najdou místa kde je grafika nudná a nevypadá hezky, ale těch mnoho není. Hra je velmi povedená a její hratelnost pohybovým ovladačem je skvělá. Hra je velmi těžká a mnoho pasáží jsou skutečnou výzvou. Pokud bych měl doporučit mezi Call Of Duty a Red Steel jednoznačně doporučuji druhou možnost. Hra v obchodech stojí 1860Kč což z ní činí nejdražší hru na Wii vůbec, ale pokud chcete skutečně dobrou FPS kupte si ji. Více obrázků ze hry tady.

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy
i Zdroj: PCTuning.cz

Poslední hrou na kterou se dnes podíváme je NFS - Carbon. Tohle je skutečně hra která Wii sluší, hraje se nakláněním ovladače a je to perfektní a zajímavé. Hra jako taková se trochu liší oproti PC verzi hlavně v obtížnosti, je v ní i mnoho podstatných změn v konceptu. Vše je podle mě upraveno pro slabší hardware konzole a díky tomu se hra skvěle hýbe a s plynulostí nejsou problémy.

Zvítězí ten třetí? Nintendo Wii - cesta ke kořenům zábavy
i Zdroj: PCTuning.cz

Graficky je hra perfektní, je to určitě nejhezčí vydaná hra pro Wii. Pokud máte rádi závodní hry na konzolích a nechcete čekat na Excite Truck je poslední díl NFS i pro Wii skvělou volbou. Skvěle zvládnuté ovládání, skvělá grafika. Minimální problémy s chodem hry dělají z této hry kandidáta na hru roku pro Wii. Za cenu 1799Kč jasná volba. Pokud se chcete podívat na další obrázky podívejte se tady.

Dostupných her pro Wii není zatím mnoho ale situace se stále zlepšuje a na příští rok se očekává mnoho skutečných AAA titulů. Obávám se jen slabšího výkonu konzole, snad se s tím vývojáři dobře vypořádají a nebude plynulost her vykoupena horší grafickou stránkou nebo jinými podstatnými ústupky. Všechny dostupné i plánované hry najdete na oficiální stránce konzole Wii - tady.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama