3D výlet po klenotech z přelomu tisíciletí
Hry Článek 3D výlet po klenotech z přelomu tisíciletí

3D výlet po klenotech z přelomu tisíciletí

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

29. 3. 2022 12:30 11

Seznam kapitol

1. Kingpin Life of Crime 2. Hexen II 3. Unreal 4. Red Faction
5. Max Payne 6. Return to Castle Wolfenstein 7. Quake 2, AvP a jedna kuriozita

Pokračování exkurze do let minulých a za hrami, které téměř všem uvízly v paměti. Vydejte se s námi opět do hlubin minulosti a my vám ukážeme, jak si dopřát dávku nostalgické drogy.

Reklama
Reklama

Zhruba před dvěma měsíci jsem psal o 3D výletu do devadesátých let. Jelikož byl přijat kladně, náš vedoucí Venca (Václav, pro cizí jedině Václav) hladově očekává pokračování. V dnešním výzkumu si opět umažeme kalhoty o pár fosilií, ale budou o něco novější, řekněme z období kolem přelomu tisíciletí. Vybíral jsem hry, které si já sám chci zahrát a které jde díky modům vylepšit, případně vůbec zprovoznit. Tak se nebudeme dál zdržovat úvodem a hurá do stroje času.

Kingpin – Life of Crime

Jedna z mých nejoblíbenějších stříleček vůbec. Odehrává se v jakési pseudominulosti kolem roku 1930 a celý děj je založen na tom, že se chopíme pomstychtivého nýmanda, kterému pár pobudů zmalovalo fasádu. Což si samozřejmě nenecháme líbit a tak nýmand popadne železnou trubku a vydá se rozbít pár hlav. Tohle alternativní Chicago je skrz na skrz prolezlé zločinem, všude se potulují násilníci a vrazi, na rozích stojí štětky, v barech zevlují agresivní ožralové a buzíci, zkrátka hotový ráj. 

3D výlet po klenotech z přelomu tisíciletí

V takovém světě se nejdál dostaneme samozřejmě s bouchačkou. Než se ale Kingpin opravdu transformuje do neutuchající řežby, zpočátku se tváří, že by skoro nebylo nutné všechny kolem vykydlit. Můžete si pokecat s tou štětkou na rohu, od ožralého bezdomovce za láhev kořky dostat kód k sejfu, najímat společníky a další duchaplné činnosti. Postupně se tak prostřílíte celým městem, abyste ho ovládli. Jaképak zničení zla či podobné blbosti, chceme být prachatí, obklopení luxusem a mít pod palcem vše, co se šustne. Jde ale o to, že tenkrát, v 1999, tohle opravdu nebylo zvykem, jak ve smyslu interakce s okolím, tak celkovým vyzněním (hlavní postava je stejná svině, jako všichni ostatní) Tehdejší akce se nesly ve stylu tady je kvér, tamhle zlý nepřítel, pal. Bylo to osvěžující a Kingpin rovněž zabodoval do té doby nevídaným ztvárněním mrzačení a destrukce a k tomu všemu hrál soundtrack od Cypress Hill. 

Samotná hra se dá koupit na GOGu a je upravená, aby šla spustit na nových systémech, ale víc nic. Zde přichází na pomoc patch od fanoušků, který umožňuje všemožná rozlišení, Vsync, dynamické osvětlení a hromady dalších úprav. Stačí stáhnout, spustit patch a hotovo. Na zmíněné stránce jsou hromady informací a dalších věcí ke stažení, jako mapy, multiplayer patche, dokonce i dobové časopisy v PDF. Sám jsem před rokem a půl Kingpina s tímto patchem bez problémů dohrál. Bohužel nejsou žádné texture mody, a tak je celý svět dost rozmazaný, nicméně na celkové atmosféře a hratelnosti to nic nemění. Dá se to trochu vylepšit použitím Reshade. Ale – v přípravě je oficiální remake! Tedy doufám, že stále je, protože byl oznámen už před dvěma lety a od té doby se nic moc neděje. 

3D výlet po klenotech z přelomu tisíciletí
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning