3D výlet po klenotech z přelomu tisíciletí
Hry Článek 3D výlet po klenotech z přelomu tisíciletí

3D výlet po klenotech z přelomu tisíciletí | Kapitola 7

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

29. 3. 2022 12:30 11

Seznam kapitol

1. Kingpin Life of Crime 2. Hexen II 3. Unreal 4. Red Faction
5. Max Payne 6. Return to Castle Wolfenstein 7. Quake 2, AvP a jedna kuriozita

Pokračování exkurze do let minulých a za hrami, které téměř všem uvízly v paměti. Vydejte se s námi opět do hlubin minulosti a my vám ukážeme, jak si dopřát dávku nostalgické drogy.

Reklama
Reklama

Quake 2

Zde to bude kratší. Co se Quake 2 týče, doporučím pro nostalgické hraní port Yamagi, protože zachovává originální vzhled. Dají se najít modernější porty, graficky kvalitnější, ale pak Q2 připomíná nějakou lacinou budgetovku, ke které byl kód v nedělním Blesku. Pokud jsou na vás textury moc rozmatlané (a že jsou, ale moje video je bez vylepšených textur), stahujte tento mod. Dost to prokoukne. 

Upscalované textury
i Zdroj: Autor
Upscalované textury

Alien vs Predator Gold 2000

Další legenda, tři hry v jednom balení. Doslova, protože hraní za vetřelce, predátora nebo člověka se natolik lišilo, že jste museli kompletně změnit přístup a strategii pro každý, ehm, charakter (má vetřelec charakter?). Predátor mohl kráčet jako tank a masakrovat s drápem v nose, kdežto slaboučký človíček se krčí v koutech a má plné nohavice z chřestění facehuggerů. A vetřelec, ten se plíží šachtami, útočí ze zálohy a nebo se přisaje ke stropu a hraje si na lustr. Gold edice hry na GOGu je poladěná a umí i widescreen a 4K, jenže ty textury jsou přímo odporné. Ony už tenkrát za moc nestály, bohužel teď je to tuplovaná mazanice. Ale nezoufejme, mod pro vylepšení je zde - část 1, část 2

3D výlet po klenotech z přelomu tisíciletí
i Zdroj: Autor

A kuriozita na závěr. Kdo si pamatuje motorovou mlátičku Destruction Derby 1 a 2? Když jsem pátral po dalších starých pokladech, zkusil jsem DD 2 a světe div se, ono to funguje bez jakýchkoli úprav, modů či zaklínadel na W10! Relikvie z roku 1996, neuvěřitelné..

Když jsem předal článek Adamovi, aby ho proklepnul a zveřejnil, poukázal na další hry, které mě vůbec nenapadly. Největší fópá je asi Half-Life, poté zmínil i Vietcong nebo Operation Flashpoint. Inu, bude materiál na další díl.

 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning