PCTuning Článek

Adrenalin pro rok 2021: Novinky v AMD Radeon Software

adam-vagner
Adam Vágner
29. 4. 2021 03:00 15 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Spíše evoluce 2. Vylepšené rozhraní 3. Padání s větší elegancí 4. AMD Link: už i pro Windows a více hráčů 5. Radeon Boost s VRS: výrazné zlepšení kvality 6. A další...

AMD opět zhruba po roce významně vylepšilo Radeon Software. Balík ovladačů s označením Adrenalin 21.4.1 přináší vylepšení grafického rozhraní ovládacího panelu, vyšší komfort ovládání, vylepšení aplikace Link pro streamování (nejen) her z PC a podíváme se na vylepšený Radeon Boost s VRS, který má chytrým šizením renderingu zvedat fps.

Reklama
Reklama

Úvodní obrazovka ovládacího panelu doznala drobných změn a vylepšení. Hned nalevo přibyla dvojice tlačítek zpět a vpřed a záložka streamování je přejmenovaná na Záznam a streamování.

Zleva doprava jsou na navigační liště tlačítka zpět a vpřed, Domů (Home), Hraní (Gaming), Záznam a streamování (Recort & Stream a Výkon (Performance), úplně vpravo pak tlačítko vyhledávání, vestavěného prohlížeče, upozornění a nastavení.

Na záložce Záznam a streamování vás místo původního rozhraní uvítá nový průvodce. To je pomůcka, s níž by měl zvládnout nastartovat stream pro svých prvních pět sledujících každý začínající internetový exhibicionista.

S tím se přesunula i některá nastavení na jiné místo. Klikátek a přepínačů je už obrovské množství, takže nejspíš nebudu sám, kdo musí chvilku klepat a rozbalovat různé roletky, než najdu to, co hledám. S rychlejším dohledáním konkrétního nastavení by mělo pomoci vylepšené vyhledávání přes lupu vpravo nahoře.

Výrazněji je přepracované dosud nepříliš použitelné rozhraní monitoringu grafické karty. Gigantické dlaždice nahradily menší grafy, takže už se na velký panel s grafy vejde víc než jen tři položky. Monitoring navíc zobrazuje i diagnostické údaje z Ryzenů.

Na obrázcích níže je vlevo starší rozhraní, kam se toho při roztažení panelu přes celou obrazovku moc nevešlo, vpravo potom nově přepracované z verze 2021.

A můžete přepnout do z menších dlaždic do rozhraní s delšími grafy.

Vylepšené je i překryvné zobrazení hodnot z monitoringu (či chcete-li overlay anebo OSD). Tedy aspoň myslím, v předchozí verzi ovladačů jsem nenašel možnost přepnout z textových hodnot i na grafy s průběhem. Ve verzi 2021 můžete na záložce „překrývání“ zapnout nebo vypnout volbu „Zobrazit grafy a měřiče“.

A ještě si můžete na dvojici snímků všimnout, jak se liší zabalený a rozbalený graf s průběhem využití GPU.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning