PCTuning Článek

Adrenalin pro rok 2021: Novinky v AMD Radeon Software

Adam Vágner
Adam Vágner
29. 4. 2021 03:00 15 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Spíše evoluce 2. Vylepšené rozhraní 3. Padání s větší elegancí 4. AMD Link: už i pro Windows a více hráčů 5. Radeon Boost s VRS: výrazné zlepšení kvality 6. A další...

AMD opět zhruba po roce významně vylepšilo Radeon Software. Balík ovladačů s označením Adrenalin 21.4.1 přináší vylepšení grafického rozhraní ovládacího panelu, vyšší komfort ovládání, vylepšení aplikace Link pro streamování (nejen) her z PC a podíváme se na vylepšený Radeon Boost s VRS, který má chytrým šizením renderingu zvedat fps.

Reklama
Reklama

Padání s větší elegancí

O následujících dvou funkcích zástupce AMD mluvil jako o relativní novince. Nejsem si jistý, jestli jsou nové v těchto ovladačích, nebo přišly už o pár verzí dříve. A možná o nich tak mluvil proto, že nový je jen crash defender, nástroj pro hlášení chyb přišel v jiné podobě do ovládacího panelu už před několika lety.

Nástroj Bug Report Tool se spouští automaticky v případě „jistých potíží“. Vyskočí okno s diagnostickými informacemi, které ovladače posbíraly, k nim můžete doplnit další informace a odeslat je přímo do správných rukou a pomáhá řešit potíže rychleji než klasickou cestou přes podporu.

AMD Crash Defender je nový, pomáhá systém udržet v chodu v některých situacích, které by dříve skončily pádem aplikace, zatuhnutím systému či modrou obrazovkou... se smutným smajlíkem. Místo ní ovladače udělají TDR (timeout, detection, recovery), po chvíli zatuhnutí na vás vyskočí okno, že ovladače detekovaly problém a jejich nastavení bylo obnoveno.

Na zlepšení stability a podpory AMD stále pracuje. Mimo jiné má i program Vanguard s betaverzemi ovladačů, které může užší okruh lidí testovat a pomáhat řešit problémy ještě před zveřejněním ovladačů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning