PCTuning Článek

Apollo 11: Plastový LEM, skutečný Apollo Guidance Computer!

Michal Rybka
Michal Rybka
24. 4. 2021 03:00 13 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Robustní počítač 2. Fascinující hardware 3. Obsah balení 4. Kus Měsíce do police 5. Jdeme na modul 6. Polepujeme
7. Čtyři nohy 8. Orel přistál! 9. Návratový modul 10. Uvnitř kabiny 11. Úžasné Apollo

To, že jsme se od roku 1903, kdy se bratři Wrightové odlepili od země poprvé motorovým letem, dostali za šestašedesát let na Měsíc, je technologický zázrak. Ještě možná větší zázrak je, že jsme se za dvacet pět let od reléových počítačů dostali ke kompaktní mašině s realtimovým OS, která bezpečně fungovala za všech podmínek!

Reklama
Reklama

Většina přistávacího modulu je pokrytá zlatým povrchem z pohliníkovaného kaptonu, který je vysoce stabilní v teplotách -269 °C až 400 °C a slouží jako teplotní štít. Jde o velmi lehký materiál – většina hmotnosti modulu byla tvořena palivem, a proto se odlehčovalo všude, kde to jenom trochu šlo.


Armstrong řekl, že při startu návratového modulu se kapton roztrhal, takže reálný modul na Měsíci vypadá spíš jako oběť katastrofy než jako pěkný modul od Lega. No ale nekomplikujme věci příliš, samostatný přistávací modul vypadá pěkně!


Takhle vypadá přistávací modul správně. Takhle to má vypadat podle reality i podle návodu!


Osobně se mi ale nelíbí plaketa pod žebříkem, takže si ji přestěhuju jinam. Je to Lego, když změním názor, můžu ji vrátit tam, kde má být.


Tak. Chci mít pěkně plaketu ve výhledu!


Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning