PCTuning Článek

ASRock Z77 Extreme6 – (téměř) perfektní deska!

z-obermaier
Z. Obermaier
31. 5. 2012 01:00 25 Sdílej:

Seznam kapitol

1. ASRock, co to je? 2. Nabídka desek ASRock 3. Testovací sestava 4. Představení desky 5. Vlastnosti desky 6. Specifikace a software 7. Bližší pohled
8. Detaily desky, čipy 9. Napájení desky (popis) 10. Napájení desky (praxe) 11. BIOS 12. Přetaktování 13. Měření aplikačního výkonu a spotřeba 14. Hodnocení

Oprávněně jste si stěžovali, že testujeme stále dokola desky tří největších výrobců, což už je krapet nuda. Na vaše přání jsme si půjčili desku ASRock a dobře jsme udělali. Tahle deska byla příjemným překvapením od začátku do konce – skvělá výbava, přetaktování, výkon i příslušenství. Zahoďte předsudky, je prostě skvělá!

Reklama
Reklama

Je mi naprosto jasné, že portfolio desek ASRock mnoho z vás nesleduje a proto je nabídka a její šíře pro většinu z nás obestřená tajemstvím. Podívejme se tedy na modely společnosti ASRock pro LGA 1155 a jejich výbavu a cenu. Nejdražší deska stojí pod šest tisíc a nejlevnější kolem dvou a půl tisíce. Většina všech modelů, konkrétně devět z nich jsou v ČR běžně skladem.

Nejvyšší modely jsou ze série nesoucí jméno zapadlé hvězdy počítačových her, "Fatality Wendela". Desky Fatal1ty Professional jsou určené pro nejnáročnější hráče. V nabídce jsou dva modely formátu ATX a jeden mATX velikosti. Rozdíly mezi modely vidíte v tabulce. Nejvyšší model seženete v českých obchodech za 5600 Kč s DPH, malá deska se prodává za 4200 Kč s DPH. Nejlevnější model této řady vyjde na 4150 Kč s DPH.

Řadou pro největší nadšence, taktovače i hráče je pak série Extreme. V ní najdeme čtyři různé desky, jedna z nich je opět mATX formátu. Nejvyšší model je Extreme9, bohužel deska se ještě asi neprodává a nebo byla zrušena z nabídky. V žádném obchodě jsem ji nenašel ani v ČR ani v USA. Takže neznám ani cenu ani dostupnost. My dnes testujeme desku Extreme6 jež se dá koupit za 4500 Kč s DPH, levnější modely jsou pak za 3500 a 2900 Kč s DPH. Rozdíly opět vidíte v tabulce.

Nejlevnějšími modely jsou pak desky série Pro. Zde najdeme dvě ATX desky, jednu mATX a jednu mITX desku. Výbavu popisuje tabulka, ceny jsou u nás následující: Nejvyšší model 2700 Kč s DPH, mATX deska 2500 Kč s DPH a model Pro3 stojí 2400 Kč. Mini-ITX deska zatím v nabídce není.

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning