Asus Strix GTX 1650: Tak by měly vypadat lowendové karty! | Kapitola 2
Seznam kapitol
Nvidia včera uvedla na trh GeForce GTX 1650. Bez fanfár a bez propagace, která obvykle uvádění nových produktů provází. Nabízí nový čip TU117, nízkou spotřebu, solidní výkon pro plné HD rozlišení, a s lepším chladičem i krásně tichý chod. Jednou věcí ale nepřekvapí – není výhodnější než současný bestseller v nižší třídě, 4GB Radeon RX 570.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware
S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…
Karta je osazená kompaktním dvouslotovým chladičem. Ve stylovém černém krytu z plastu je dvojice firemních ventilátorů se speicálním tvarem lopatek. Pod ním je pasiv s dvojicí heatpipe a podélným žebrováním. Malé logo ROG na boku uprostřed mezi ventilátory je podsvícené pomocí nastavitelné RGB LED.




Pasiv je celkem velký, předpokládám, že bude patřit k těm nejlepším, které budete moci na GTX 1650 pořídit.


Chladič nepřesahuje výšku dvouslotové záslepky. Na záslepce najdete dva konektory HDMI a dva DisplayPorty, na kartu podobné kategorie asi užitečnější než kdyby bylo HDMI jenom jedno.


Zadní strana karty je chráněná plechovým krytem, který je výrazně perforovaný. A vypadá to, že jde o místa, kde se karta zahřívá a pomáhá to chlazení, což vidím určitě raději než plný plech bez podložek.


Karta je na délku i na šířku docela kompaktní. Má jen 24 cm. Standardní rozměry chladič přetéká nejvíce asi do strany, je o 2 cm širší než záslepka.


Shora vidíte, že důvodem jsou ventilátory. Mají průměr rotorů 9,5 cm, což je na 85W grafiku celkem monstrózní záležitost.




A vzadu na PCB je konektor pro Asus FanConnect – připojení systémového ventilátoru, který pak můžete ovládat v závislosti na vytížení grafiky.
