asus-x51l-solidni-notebook-za-lidovku
PCTuning Článek

Asus X51L - solidní notebook za lidovku

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

6. 2. 2009 06:00 39

Seznam kapitol

1. Asus X51L - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Plánujete koupi levného přenosného počítače, ale nevíte, který z početné nabídky vybrat? Pak by vám mohla přijít vhod naše dnešní recenze, kde se podíváme na Asus X51L. Tento 15,4" laptop nabídne za velice rozumnou cenu třinácti tisíc korun s daní dvoujádrový procesor, 250GB pevný disk či 2 GB operační paměti. Grafickým výkonem sice neohromí, ale na levnou kancelář nebo pro studenta je jako dělaný.

Reklama
Reklama

Asus X51L

Asus X51L - solidní notebook za lidovku

S poslední kapitolou je ten správný čas shrnout si všechny zajímavé poznatky o Asusu X51L. Nejprve se pojďme podívat na ty dobré stránky. Sem patří zejména lákavá cena. Asus X51L v testované výbavě se běžně prodává za cenu okolo 13 000 korun včetně DPH. Dále jsem byl spokojen s osazenými komponentami jako je procesor Pentium Dual Core T3200, 2 GB operační paměti či 250 GB. Kromě toho dostanete ještě USB myšku a brašnu, takže pozitivně musím hodnotit i poměr cena/výkon. Další pozitiva už jen v rychlosti: výdrž dvě a půl hodiny na baterie, tichý při kancelářské činnosti, slušný touchpad.

Naopak mezi špatné vlastnosti X51Lka patří nevyužitý potenciál klávesnice, nepraktické rozložení vstupů a výstupů, kvalitativně horší dílenské provedení, velmi špatný výkon ve 3D, absence webové kamery, špatná kvalita reproduktorů a tuctový design.

Shrnutí

Asus X51L je extrémně levný notebook, který je schopen pokrýt potřeby většiny běžných uživatelů. Jeho výkon je dostatečný na veškerou kancelářskou práci i pod Windows Vista, má 250GB pevný disk, potěší brašna jako součást balení a většině běžných uživatelů bude bohatě stačit i ta dvouapůlhodinová výdrž baterie. Tím hlavním argumentem tohoto notebooku je však cena, podle které se rozhoduje velká část populace. Masivní šetření se na laptopu samozřejmě podepsalo a je vidět zejména na dílenském zpracování či osazení ne úplně ideální klávesnice. Za tuto se však určitě vyplatí a osobně jsem si testem potvrdil domněnku psanou v první kapitole, že Asus X51L je jeden z nejlevnějších notebooků v současné nabídce, jehož koupí určitě neprohloupíte.

Asus X51L

Klady

Zápory

+ cena- téměř nulový výkon ve 3D
+ poměr cena/výkon- horší dílenské zpracování
+ brašna, myš, OS součástí balení- nepraktické rozložení vstupů a výstupů
+ při nenáročné práci tichý- zoufalá kvalita reproduktorů
+ slušná výdrž na baterie 

Orientační cena včetně DPH: 13 000 Kč

Poděkování

Na úplný konec bych ještě rád poděkoval internetovému obchodu Alza.cz, který do testu notebook zapůjčil.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning