asus-x51l-solidni-notebook-za-lidovku
PCTuning Článek

Asus X51L - solidní notebook za lidovku

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
6. 2. 2009 05:00 39 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Asus X51L - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Plánujete koupi levného přenosného počítače, ale nevíte, který z početné nabídky vybrat? Pak by vám mohla přijít vhod naše dnešní recenze, kde se podíváme na Asus X51L. Tento 15,4" laptop nabídne za velice rozumnou cenu třinácti tisíc korun s daní dvoujádrový procesor, 250GB pevný disk či 2 GB operační paměti. Grafickým výkonem sice neohromí, ale na levnou kancelář nebo pro studenta je jako dělaný.

Reklama
Reklama

Design


-pro zvětšení klikněte-

Po stránce designu je Asus X51L další tuctový notebook. Je vyroben v šedé perleťové barvě, kterou můžete najít na mnoha levných laptopech. Ani tvarově nevybočuje X51L z šedého průměru, na šasi najdete hlavně ostré hrany.

Materiály/provedení 

Kdo čeká u jednoho z nejlevnějších notebooků něco jiného než kompletně plastové provedení, bude zklamán. Asus X51L je kompletně vyroben z plastu. Jedinou dobrou zprávou je, že ten čistý nejlevnější plast najdete jen na spodní části notebooku, ostatní plast je hladký, opracovaný. Dobré je také matné provedení, na kterém není vidět špína.

V provedení nenajdete hrubé chyby, ale je zde jasný vliv snahy ušetřit za každou cenu. Příkladem mohou neobroušené ostré hrany nebo spoje, které ne všude úplně doléhají.

Kloub u LCD

LCD panel je netradičně připevněn na třech pantech. Dva jsou zboku, jeden uprostřed. Ačkoliv je jejich odpor celkem velký, tak kvůli těžké základně se dá notebook otevírat i zavírat jen jednou rukou. V zvolené pozici však displej i přesto drží výborně.

Zajištění po zaklapnutí je u tohoto stroje řešené ještě starším způsobem pomocí dvou západek na pružině, které se ovládají pomocí jednoho táhla uprostřed přední hrany víka.

Rozměry

Asus X51L patří do kategorie 15,4" počítačů, čemuž odpovídají i jeho rozměry a hmotnost. V praxi to znamená, že pro jeho transport už potřebujete buď batoh přímo určený pro transport notebooků či brašnu (ta je kupodivu i součástí balení). Při delších cestách se notebook pronese a kvůli celoplastové konstrukci není pro celodenní nošení úplně vhodný.

Víko


-pro zvětšení klikněte-

Víko je provedené z matného hladkého plastu podobně jako skoro celý laptop, zajímavým prvkem je jen logo Asus uprostřed.

Spodní kryt


-pro zvětšení klikněte-

Zespodu notebooku najdete jen různé otvory pro lepší chlazení a nálepky výrobce. Za zmínku stojí ještě reproduktory v horní části fotky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning