asus-x51l-solidni-notebook-za-lidovku
PCTuning Článek

Asus X51L - solidní notebook za lidovku

tomas-sulc
Tomáš Šulc
6. 2. 2009 05:00 39 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Asus X51L - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Plánujete koupi levného přenosného počítače, ale nevíte, který z početné nabídky vybrat? Pak by vám mohla přijít vhod naše dnešní recenze, kde se podíváme na Asus X51L. Tento 15,4" laptop nabídne za velice rozumnou cenu třinácti tisíc korun s daní dvoujádrový procesor, 250GB pevný disk či 2 GB operační paměti. Grafickým výkonem sice neohromí, ale na levnou kancelář nebo pro studenta je jako dělaný.

Reklama
Reklama

Kvalita zvuku a reproduktorů

Reproduktory jsou opravdu zoufalé, dokonce horší než u většiny notebooků. Na tu nejnižší hlasitost se sice ještě dají poslouchat, ale už od středně silné hlasitosti se objevuje silné praskaní. Co se zvukového projevu týče, tak basy jsou nevýrazné, středy také a místo výšek uslyšíte při vyšších hlasitostech jen neidentifikovatelné praskání.

Chlazení - provedení

-pro zvětšení klikněte-
-pro zvětšení klikněte-

-pro zvětšení klikněte-

Chlazení laptopu je vyřešeno tradičním způsobem. Od procesoru se teplo odvádí pomocí heatpipe na malý pasiv, který profukuje ventilátor nasávající vzduch zespodu. Ostatní komponenty včetně čipsetu jsou nechlazené, spoléhá se jen na odvod tepla přes šasi.

 V kliduV zátěži
Procesor53 °C72 °C
Pevný disk36 °C43 °C

Na notebook jsou teploty komponent dobré. Potěší vás také, že je šasi i v zátěži studená a nikde se znatelně nezahřívá.

Chlazení - hlučnost

Kancelářská práce ve Windows/sledování filmu

V klidu je notebook poměrně tichý, i když ventilátor se točí na nízké otáčky. Večer notebook sice uslyšíte, ale rušit vás nebude. Přes den jej většinou vůbec neuslyšíte.

Hraní 3D počítačových her

V zátěži ventilátor přidá na otáčkách, takže je slyšet i v běžném denním provozu, ale stále vás neruší. Večer v tichu už je to horší. Pokud se nepotřebujete soustředit, stačí si do sluchátek pustit hudbu a je po problému, ale pokud ano, bude ventilátor většinu milovníků ticha nepříjemně otravovat.

Záruka

Asus na své notebooky dává jen záruku povinnou dle zákona, což znamená dva roky. Notebook posíláte do servisu, který má 30 dní na vyřízení vaší reklamace, a pak vám notebook posílá zpět. Možnost dokoupení rozšíření záruky Asus nenabízí.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning