Borderlands 2 — Krásná komiksová grafika i fyzika
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Borderlands 2 — Krásná komiksová grafika i fyzika

Borderlands 2 — Krásná komiksová grafika i fyzika | Kapitola 12

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

24. 9. 2012 03:00 27

Seznam kapitol

1. Upravený Unreal Engine a nVidia PhysX k tomu 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK bez FXAA 4. Výsledky GK se zapnutým FXAA 5. Vliv procesoru na hru (GeForce GTX 670) 6. Vliv procesoru na hru (Radeon HD 7970)
7. Vliv nastavení na hru I 8. Vliv nastavení na hru II 9. Vliv nastavení na hru III 10. Galerie in game screenshotů 11. Výběr recenzí herních magazínů 12. Závěr

Borderlands je synonymem pro komiksovou grafiku. Druhý díl to nemění, kreslená grafika byla ještě vylepšena a je radost na ni pohledět. Vyspělejší je proti prvnímu dílu také fyzika. Ve hře je implementována technologie nVidia PhysX. Důvod k obavám to ale není ani pro majitele AMD Radeonů, hra je totiž výborně optimalizovaná.

Reklama
Borderlands 2 — Krásná komiksová grafika i fyzika
i Zdroj: PCTuning.cz

Borderlands 2 na mě udělal velký dojem. Nejen kvalitou hry samotné, kdy je aktuální hodnocení na Metacritic velmi dobrých 89 bodů, ale především vizuálním zpracováním. Ačkoliv hra nepřekypuje nejmodernějšími efekty a kupříkladu vůbec nepodporuje DirectX 11, vypadá Borderlands 2 po vizuální stránce skvěle směle hru řadím mezi nejlépe vypadající tituly současnosti. Hlavní roli v případě Boderlands 2 hraje originální výtvarné zpracování v čele s jakoby kreslenou grafikou (cel shading renderování).

Velkou roli hraje u Borderlands 2 také fyzika v podobě implementované technologie nVidia PhysX. Sice přímo neovlivňuje hratelnost, což je dle mého názoru celkem škoda, přináší však do hry řadu dodatečných částicových efektů při střelbě a výbuších, simulaci chování látek, kapalin a podobně. Celkový zážitek z hraní tak PhysX posouvá o další kousek kupředu.

Borderlands 2 — Krásná komiksová grafika i fyzika
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Borderlands 2 potěší nejen grafikou, ale také hardwarovými nároky. Abyste si novinku plynule zahráli na nejvyšší nastavení detailů ve vysokých rozlišeních včetně vyhlazování hran a rozšířených efektů PhysX, není rozhodně potřeba mít špičkový počítač za padesát tisíc korun. Bohatě postačí dvě generace stará grafická karta střední třídy na úrovni nVidia GeForce GTX 460 anebo AMD Radeon HD 6850. Obávat se není třeba ani nároků na výkon procesoru, s trochou tolerance postačí i slabý dvoujádrový procesor AMD Phenom II X2. Majitelé karet AMD Radeon se též mohou těšit na hraní s rozšířenými efekty PhysX. Kód je totiž dobře optimalizovaný a akceleraci dobře zvládají nejen grafické karty nVidia GeForce, ale také procesory v počítačích s kartami Radeon.

Borderlands 2 — Krásná komiksová grafika i fyzika
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud je váš počítač příliš slabý a budete muset snižovat detaily, v doporučuji v první řadě snížit nastavení PhysX. Pokud to nebude stačit, vypněte dále efekt ambient occlusion. Ostatní efekty mají samy o sobě jen malý vliv na výkon, při snížení většího množství z nich je ale rozdíl znát. Při nejnižším nastavení detailů získáte přibližně 50 % výkonu k dobru.

Poděkování

Děkujeme partnerům Asus, Gigabyte, Intel a MSI, kteří zapůjčili vybavení na testy.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama