Guild Wars 2 - skvělá grafika a vysoké nároky na procesor
Článek Guild Wars 2 - skvělá grafika a vysoké nároky na procesor

Guild Wars 2 - skvělá grafika a vysoké nároky na procesor

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

3. 10. 2012 03:00 34

Seznam kapitol

1. Vylepšený engine původních Guild Wars 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK bez FXAA 4. Výsledky GK se zapnutým FXAA 5. Vliv procesoru na hru 6. Vliv nastavení na hru I
7. Vliv nastavení na hru II 8. Vliv nastavení na hru III 9. Vliv nastavení na hru IV 10. Galerie in game screenshotů 11. Výběr recenzí herních magazínů 12. Závěr

Guild Wars je vedle World of Warcraft jedním z nejpopulárnějších MMORPG současnosti. Druhý díl nezklamal a dle recenzí jde o skvělou hru. My jsme se v článku zaměřili na technickou stránku nových Guild Wars a především hardwarové nároky. Změřili jsme nároky na výkon grafické karty, procesoru a podrobně jsme prošli i nastavení detailů.

Reklama
Reklama

Oficiální požadavky hry

Guild Wars 2 - skvělá grafika a vysoké nároky na procesor

Minimální sestava
Procesor: Intel Core 2 Duo 2,0 GHz/Intel Core i3/AMD Athlon 64 X2
Operační paměť: 2 GB
Grafická karta: nVidia GeForce 7800/ATI Radeon X1800/Intel GMA HD 3000
OS: Windows XP/Vista/7/8

Výrobce pro Guild Wars 2 udává jen minimální nároky. Ty svému názvu dostojí, jako minimum pro plynulé hraní je totiž uvedena sestava se starším dvoujádrovým procesorem, 2 GB operační paměti a velmi slabou grafickou kartou včetně integrovaných řešení. Dle mých zkušeností s Guild Wars 2 jsou však skutečné nároky i po úplném snížení detailů podstatně vyšší, osobně bych doporučil jak výkonnější grafickou kartu, tak především procesor. Jak je totiž vidět z grafů v příslušné kapitole, nároky na výkon procesoru jsou poměrně vysoké.

Testovací sestava

Guild Wars 2 - skvělá grafika a vysoké nároky na procesor

Hru jsem testoval na počítači s procesorem Intel Core i5-2500K, který jsem přetaktoval na 4,7 GHz. Počítač byl dále osazen dvojicí 4GB DDR3 pamětí Geil na frekvenci 1866 MHz, systémovým pevným diskem Samsung SpinPoint T a to vše v desce MSI Big Bang Marshal. Všechny komponenty jsem napájel 850W zdrojem Nexus.

K testovaní jsem použil sadu desíti grafických karet zahrnující modely od AMD Radeon HD 6770 až po nVidia GeForce GTX 670. Pro karty GeForce jsem použil ovladače GeForce 306.23 WHQL, pro AMD Radeony pak Catalyst 12.8 WHQL.

Metodika testování

Guild Wars 2 - skvělá grafika a vysoké nároky na procesor

Guild Wars 2 nemá vestavěný benchmark, výkon jsem proto měřil vlastním hraním hry. K testování jsem vybral jednu z otevřených lokací, které jsou dle mých zkušeností o něco náročnější. Výkon jsem měřil při procházení části mapy pomocí programu Fraps.

Nastavení hry

Guild Wars 2 - skvělá grafika a vysoké nároky na procesor

Nastavení detailů bylo během testování nejvyšší možné s výjimkou položky Render Sampling. Ta mění rozlišení, ve kterém se hra renderuje a nechal jsem ji nastavenou na základní Native. Jde o velmi náročnou technologii pro zlepšení kvality vyhlazování hran a podrobně ji popisuji v kapitole s nastavením detailů. Guild Wars 2 jsem testoval v rozlišeních 1280 × 1024, 1680 × 1050 a 1920 × 1080 px v režimech a se zapnutým post processing vyhlazováním FXAA. Běžný režim vyhlazování hra s výjimkou nastavení Render Sampling nenabízí.

Podpora nVidia 3D Vision

Guild Wars 2 - skvělá grafika a vysoké nároky na procesor

Vyzkoušel jsem také, jak běží Guild Wars 2 při hraní s technologií nVidia 3D Vision. Hra má hodnocení Excellent a trojrozměrný virtuální svět vypadá velmi dobře a pomáhá ke vtažení do virtuálního fantasy světa. Při hraní jsem nenarazil na žádné chyby v zobrazení. Je ale třeba výkonné grafické karty, ve Full HD rozlišení s plnými detaily běží hra plynule až na kartách jako je GeForce GTX 670.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning