Guild Wars 2 - skvělá grafika a vysoké nároky na procesor
Článek Guild Wars 2 - skvělá grafika a vysoké nároky na procesor

Guild Wars 2 - skvělá grafika a vysoké nároky na procesor

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

3. 10. 2012 03:00 34

Seznam kapitol

1. Vylepšený engine původních Guild Wars 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK bez FXAA 4. Výsledky GK se zapnutým FXAA 5. Vliv procesoru na hru 6. Vliv nastavení na hru I
7. Vliv nastavení na hru II 8. Vliv nastavení na hru III 9. Vliv nastavení na hru IV 10. Galerie in game screenshotů 11. Výběr recenzí herních magazínů 12. Závěr

Guild Wars je vedle World of Warcraft jedním z nejpopulárnějších MMORPG současnosti. Druhý díl nezklamal a dle recenzí jde o skvělou hru. My jsme se v článku zaměřili na technickou stránku nových Guild Wars a především hardwarové nároky. Změřili jsme nároky na výkon grafické karty, procesoru a podrobně jsme prošli i nastavení detailů.

Reklama
Reklama
Guild Wars 2 - skvělá grafika a vysoké nároky na procesor

Od Guild Wars 2 měli hráči velká očekávání. Ta se naštěstí naplnila a kvalitní obsah oceňují jak recenzenti, tak především sami hráči. Ti během uplynulých několika týdnů již koupili přes dva miliony kopií. Technicky vychází Guild Wars 2 z prvního dílu. Grafika hry však byla přepracována a výrazně vylepšena. Na současnou špičku v podobě Crysis 2, Max Payne 3 nebo GTA s grafickými módy samozřejmě nedosahuje, v žánru MMORPG se však řadí k tomu lepšímu. V celkovém hodnocení je technická vyspělost průměrná, potěší však dobré výtvarné zpracování a velká variabilita, která je pro žánr MMORPG typická.

Guild Wars 2 - skvělá grafika a vysoké nároky na procesor

 

Nároky na výkon grafické karty má Guild Wars 2 střední. Pro plynulé hraní na nejvyšší detaily je potřeba starší grafická karta střední třídy jako je nVidia GeForce GTX 460 či AMD Radeon HD 6850. Za zmínku též stojí, že s měnícím se rozlišením výkon téměř neškáluje, stejně tak téměř nezáleží na vyhlazování hran.

Poměrně vysoké jsou nároky na výkon procesoru. Naprosto plynule si Guild Wars 2 zahrajete jen s výkonnými procesory jako je přetaktované šestijádro AMD Phenom II X6 a především čtyřjádrovými procesory Intel řad Core i5/i7. Dvou a čtyřjádrové procesory AMD Phenom II nenabízí dost výkonu a příliš dobře nové MMORPG neběží ani na dvoujádrových procesorech Intel Core i3.

Guild Wars 2 - skvělá grafika a vysoké nároky na procesor

Pokud budete snižovat detaily, největší vliv na výkon má snížení kvality odrazů a shaderů. Další část výkonu přidá vypnutí post processing efektů, filtrování textur, detailů prostředí či rozlišení textur. Zbylá nastavení mají sama o sobě jen malý vliv na výkon (s výjimkou speciálního efektu Render Sampling, viz jeho podrobný popis). Celkově se výkon po snížení všech detailů na minimum zvýší na více než dvojnásobek původních hodnot, v počítači s dostatečně silným procesorem byste tak Guild Wars 2 měli rozběhat i na slabších grafických kartách.

Poděkování

Děkujeme partnerům Asus, Gigabyte, Intel a MSI, kteří zapůjčili vybavení na testy.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning