HL-AI 2018: Jak daleko máme k opravdové AI?
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek HL-AI 2018: Jak daleko máme k opravdové AI?

HL-AI 2018: Jak daleko máme k opravdové AI?

Michal Rybka

Michal Rybka

1. 9. 2018 03:00 11

Seznam kapitol

1. HLAI 2018: Jak daleko je k opravdové strojové inteligenci? 2. Nikdo neví, kdy human level inteligence přijde 3. Nikdo neví, zda vůbec human level inteligence přijde 4. Nevíme, jestli nám nechybí nějaká z komponent 5. Příliš specializovaná
6. Celá řada forem AI, které nejdou dohromady 7. Automobily táhnou 8. Bezpečnost AI je zatím dost přehlížena 9. Nikdo (oficiálně) nechce vyvíjet autonomní zbraně 10. Čtyři zásadní rizika podle UN

Minulý týden, 22.-25. srpna 2018, proběhla v Praze konference Human Level Artificial Intelligence Prague 2018. Na ní se sešla řada výzkumníků, vývojářů a dalších lidí, kteří se zabývají umělou inteligencí. Jaká jsou největší úskalí současné AI a co je potřeba zlepšit?

Reklama

Konference o umělé inteligenci, kterou organizovala česká GoodAI, byla překvapivě zajímavá a úspěšná. Obor umělé inteligence se dramaticky rozvíjí, denně je publikováno až 18 odborných prací a na konferenci padla myšlenka, že dnes jsme na tom s AI, jako byl internet v roce 1995 – tedy začíná se dramaticky rozvíjet a otevírá se prostor pro nové subjekty.

Na vývoji AI se podílejí všechny velké organizace, na konferenci byli zástupci Facebooku, Google, Uberu i Nvidie, dále tradičního průmyslu, jako Škoda Auto DigiLab, vyučující a výzkumníci z celé řady univerzit včetně DARPA, ale například i Ben Goertzel ze SingularityNET a Hanson Robotics.

Široká škála přednášejících zastupovala širokou škálu různých názorů – a bylo překvapivé, do jaké míry byly jednotlivé pozice odlišné. Zjednodušeně řečeno – přednášející těžko hledali shodu i v odpovědích na základní otázky.

Obecná umělá inteligence (AGI, Artificial General Intelligence) je podle všeho ještě daleko. Otázka je, jak je daleko, zda je dosažitelná a zda dnes víme vše, co potřebujeme.

Marek Rosa z GoodAI
i Zdroj: PCTuning.cz
Marek Rosa z GoodAI

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama