HTC Vive Pro – Jasně nejlepší set pro Virtuální Realitu
PCTuning Článek

HTC Vive Pro – Jasně nejlepší set pro Virtuální Realitu

Z. Obermaier

Z. Obermaier

11. 6. 2018 07:00 31

Seznam kapitol

1. HTC Vive Pro 2. HTC Vive Pro – Představení 3. Srovnání Vive a Vive Pro 4. Instalace HTC Vive Pro 5. Software a prostředí
6. Kvalita obrazu Vive Pro a Supersampling 7. Hraní nových her 8. Jak spustit hry pro Oculus na Vive 9. Měření výkonu grafik 10. Závěr

Aktualizováno: HTC minulý měsíc uvedlo vylepšenou verzi HTC Vive s označením HTC Vive Pro, zatím sice jen v podobě nových „brýlí“ neboli HMD, ale i to znamená velký pokrok v kvalitě obrazu a autentičnosti zážitku. Zamrzí ale chybějící zbytek nové sady a hlavně doslova brutální cena. Má cenu si verzi Pro pořídit, nebo raději počkat?

Reklama
Reklama

Srovnání Vive a Vive Pro

Původní headset Vive
Původní headset Vive

Nový headset Vive Pro
Nový headset Vive Pro

HTC Vive Pro – Jasně nejlepší set pro Virtuální Realitu

Kromě jiné barvy headsetu došlo samozřejmě ke spoustě změn plynoucích z jiné konstrukce brýlí i displejů uvnitř. Headset je pohodlnější, jelikož dostal na zadní stranu „závaží“, které vyrovnává tlak na obličej zpředu. Tím pádem je nošení méně namáhavé a unavující. Dokonce i děti mají tendenci hrát déle, headset jim tolik nevadí.

Sluchátka se hodí; nemusíte přemýšlet nad tím, jak je skloubit s headsetem, teď je máte přímo na něm. Zvuk je velice solidní a čistý. Mají na sobě tlačítka pro hlasitost i jejich vypnutí, takže vůbec nemusíte k počítači. Konstrukce přední části zůstala nezměněná, čočky jsou stejně velké a vypadají stejně jako u první verze.

LCD uvnitř už není OLED, ale AMOLED, což přispělo k menšímu vnímání pixelů. Rozlišení se na první pohled nezvýšilo nijak razantně, z původních 2160 × 1080 pro obě oči na 2880 × 1600, jde ale o zvýšení počtu pixelů o 77 procent. To není málo, hlavně z hlediska vyšších nároků na GPU. My totiž potřebujeme využít Supersampling, který dělá s obrazem doslova zázraky, a k němu potřebujete brutální GPU. Já vyzkoušel tři, GTX 980, GTX 1080 Ti a Titan V. Výsledky vás čekají později.

Mnoho dalších výhod pramení až z nového příslušenství. S novými čidly se zvětší herní prostor až dvakrát, na podzim má také konečně přijít bezdrátový adaptér, kdy konečně bude možné hrát bez hadice z hlavy. Škoda, že HTC neuvedlo HTC Vive Pro se vším všudy, tedy s novými čidly, ovladači a hlavně bezdrátovým modulem. Takhle to majitele bude stát opravdu ranec, protože jen brýle HTC Vive Pro stojí 22 000 Kč, k nim si buď koupíte čidla a ovladače samostatně za 15 400 Kč nebo celou starší sadu za 15 200 Kč, což vyjde nastejno. Celá sada za bezmála 38 000 Kč je maso. Když k tomu pak budete chtít wireless adaptér a nová čidla, budete muset opět vytáhnout z kapsy minimálně 10 000 Kč.

Zvýšily se také nároky na GPU, je potřeba DP 1.2 a vyšší výkon. Minimem je GeForce GTX 1060 a Radeon RX 580. Procesor stačí postarší. Ideálním GPU je něco na úrovni GTX 1080 a výše, pro maximální kvalitu si ale připravte nejvýkonnější GPU dneška, potřeby Vive Pro jsou extrémní.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning