jak-budeme-testovat-lcd-monitory-aneb-kde-uz-lidske-oko-nestaci
PCTuning Článek

Jak budeme testovat LCD monitory aneb kde už lidské oko nestačí

Kuchař Martin
Kuchař Martin
22. 8. 2006 23:00 71 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Důvody pro změnu 2. Měření 3. Další testy 4. Hodnocení monitoru

Jistě jste si na stránkách PcTuningu přečetli alespoň jednu recenzi LCD monitoru a víte, jak metodika testování probíhá. Jelikož ale doba pokročila a rychlost současných panelů je velmi vysoká, bylo potřeba přijít s novou metodou, která dokáže zcela objektivně změřit veškeré parametry současných i budoucích LCD displejů. Jak tedy bude vše vypadat si ukážeme v následujícím článku.

Reklama
Reklama

Pořád nám ale zbývají testy podání barev a především pozorovacích úhlů. Tyto parametry budou i nadále měřeny stejnou metodou pomocí digitálního fotoaparátu, neboť zde nemá rychlost LCD či fotoaparátu sebemenší vliv.

Pro posouzení kvality barevného podání budou i nadále používány osvědčené testovací obrazce, které si zde pro jistotu ukážeme.


První z testovacích obrazců barevného podání.


Klasický a ověřený testovací obrazec také pro barevné podání.

Poslední z těchto snímků je použit jak u podání barev - simuluje běžné použití panelu - tak i při testování pozorovacích úhlů, kdy je fotografován v horizontální rovině vždy ve dvou krocích.

Naprostou samozřejmostí zůstávají všechny fotografie spolu s s popisem OSD menu. Čtenáři nebudou ochuzeni ani o ukázku možného polohování daného panelu nebo o fotografii zobrazující všechny vstupně-výstupní porty.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning