Jedenáct 128GB flashdisků pro USB 3.0 a 3.1 v testu | Kapitola 11
Seznam kapitol
Ač už se dnes spousta věcí pere pod tlakem do cloudu a SSD disky zlevňují na směšné částky, flashky jsou stále využívány pro svou kapacitu a skladnost. Tu a tam se pár desítek giga dat po kapsách hodí. Pokud si lámete hlavu s tím, který disk za vaše peníze nabídne nejvíc, pak se můžete inspirovat třeba v dnešním testu.
Flashka s označením SDCZ800-128G-G46 má vcelku klasický vzhled s plastovým tělem. V horní části je očko k uchycení na klíčenku. Slider slouží k vysouvání USB konektoru. V otevřené pozici je konektor výtečně fixován a ani se nehne. Během zapojování tak nedochází k náhodnému zasunutí konektoru zpět do flashky. Pod horní částí slideru je modrá led dioda, která ve standby režimu pulzuje a při práci s flashkou problikává.
Flash disk má rozměry 70,9 × 21,34 × 11,43 mm (D × Š × V) a kromě softwaru na šifrování je k němu dodáván i RescuePRO Deluxe – software pro obnovu smazáných dat. V obchodech jej lze sehnat za cenu od 950 Kč.

První benchmark ukazuje poměrně slušné rychlosti při práci se soubory o velikosti od 4 KB. Rychlosti čtení a zápisu velikých souborů odpovídají zařízením vyšší třídy.


CrystalDisk ovšem zadupal rychlosti zápisu slušně pod zem.


HD Tune v byl na slabším PC v rychlosti o něco horší.


V testu počtu operací za sekundu si vedla flashka mnohem hůř, než její obdobně drahá konkurentka od Samsungu.


Zápis 110 GB skrz USB 3.0 nebyl úplně špatný. Flashka zvládla absorbovat data rychlostí 95,80 MB/s a odesílat rychlostí 170,21 MB/s. Co se výkonu týká, měla stále rezervy.


Na samotný práh limitu svých možností si sáhla až v PC testu. Desktop s USB 3.1 Gen 2 port z flashky vyždímal, co to šlo. 10 GB bylo zapsáno za fantastickou 1 minutu a 15 sekund rychlostí 136,08 MB/s, data byla z flashky přečtena za slušných 52 sekund rychlostí 193,42 MB/s.

