Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl | Kapitola 2

Jan Preclík

Jan Preclík

4. 6. 2019 03:00 13

Seznam kapitol

1. Úvod – vzpomínky na minulost 2. Příběh Terezy 3. Jaké je hrát za Terezu? 4. Příběh Johanky 5. Závěr

A Woman´s lot je posledním placeným DLC do Kingdom Come Deliverance. Kromě dlouho očekáveného spin offu – příběhu Terezy – přináší rozšíření Jindrova příběhu o mise od ošetřovatelky Johanky. Poučili se Warhorse z chyb, které doprovázely DLC s Honzou Ptáčkem? Vyplatí se poslední přídavek pořídit?

Reklama

Jakmile jsem zapnul hru a uviděl na mapce ikonku pro aktivaci DLC v mlýně mlynáře Peška, okamžitě jsem tam upaloval. Těšil jsem se, že zase prohodím s Terezkou pár vět. Po naší milostné epizodě v seníku byla taková nemluvná a já nabyl falešného dojmu, že jsem ji prostřednictvím svého alterega Jindry během deštivého večera obklopen slámou dostatečně nezaujal.

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz

Terezka mi hned mezi dveřmi vpálila, jestli nemám zájem o roztomilého pitbula, který dříve patřil skalickému řezníkovi. Vzala si ho jako náhradu za svého starého chlupáče, který byl zabit chvilku poté, co kumáni zaútočili na Skalici. Řezníkova psa bohužel nezvládá, a tak se rozhodne jej věnovat Jindrovi. Trochu pozdě, ale přece Jindra získává po roce a půl od vydání nejlepšího čtyřnohého kamaráda.

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz

Jak se dá opět Terka s Jindrou do řeči, začne mu vyprávět svůj příběh o tom, co se dělo během vpádu kumánů. A to je přesně moment, kdy se spustí hratelná část krvelačného příběhu z pohledu Terezy. Její vyprávění začíná den před vpádem nepřátelských vojsk a ukazuje všední den mlynářské děvečky. Znáte to, vyplít zahradu, nakrmit psa, poklidit slepice a vyřídit pochůzky pro nepříliš zaneprázdněného tatínka.

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz

Krom těchto klasických povinností ji ovšem čeká i zápas s tehdy ještě osudem nepolíbeným Jindřichem a pár službiček pro své dvě nejlepší kamarádky. S Blankou, vesnickou šenkýřkou, Jindrovou nápadnicí si udělá výlet do lesa, Johance se pokusí pomoct získat srdce jejího vysněného chlapce Matyáše. 

Už během tohoto Terezčiného prologu, který působí spíše adventurním dojmem, si zahrajete stealth stylem ve chvíli, kdy jdete tahat svou rodinu z problémů. Uděláte si kvůli tomu výlet do dolů, kdy se musíte pěkně po špičkách pohybovat, aby si vás nevšimli horníci nebo stráže.

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz

Na druhý den pak příběh nabírá konečně grády, kdy se nic netušící Tereza stane svědkem brutálního vpádu kumánů a vyvraždění téměř celé rodiny. Začátek toho příběhu už znáte z Jindrova pohledu, kdy na samém počátku útoku zachrání Terezu před znásilněním kumánských nájezdníků. Vpád kumánů z Tereziného pohledu je stejně intenzivní jako Jindrův a chytne hráče za srdce.

Tereza se dá ze své světničky na útěk. Na tom, aby ji nikdo nespatřil, závisí její život. Přeci jen, šermu ani boji příliš neholduje a proti vojákům, pokud ji spatří, nemá nejmenší šanci. A protože Terezka je dobrá duše, dá se na pomoc i lidem, kteří tuto skalickou genocidu přežili.

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama