Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl | Kapitola 4

Jan Preclík

Jan Preclík

4. 6. 2019 03:00 13

Seznam kapitol

1. Úvod – vzpomínky na minulost 2. Příběh Terezy 3. Jaké je hrát za Terezu? 4. Příběh Johanky 5. Závěr

A Woman´s lot je posledním placeným DLC do Kingdom Come Deliverance. Kromě dlouho očekáveného spin offu – příběhu Terezy – přináší rozšíření Jindrova příběhu o mise od ošetřovatelky Johanky. Poučili se Warhorse z chyb, které doprovázely DLC s Honzou Ptáčkem? Vyplatí se poslední přídavek pořídit?

Reklama

Johanka, Terezčina kamarádka, se objevila už v základním příběhu Kingdom Come: Deliverance. Bývalá holčina ze Skalice se krátce po útoku stala zdravotní sestrou v sázavském klášteře. Už tehdy jí Jindra pomáhal shánět různá léčiva, obvazy a suroviny pro civilisty zřízené Zikmundovým vojskem. Ona mu na oplátku společně s bratrem Nikodémem pomohla s léčením mrchojedských obyvatel, na které se vrhla zákeřná morová nákaza. 

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz

Z Johanky se díky skalické tragédii stala prostá, skromná a dobrosrdečná světice, jejíž smyslem života je pomáhat všem lidem bez rozdílu, spřízněným i nepřátelům. Když ji Jindra navštíví, poprosí ho o pomoc. Noc co noc se jí zdá, že vstoupí po boku panny Marie do jeskyně, kde se setká se samotným ďáblem a vidí spoustu hrůzy a utrpení. Jindrovi dokonale cestu popíše a pošle ho tuto štolu prozkoumat.

Veškeré další questy se točí kolem Johančiných vizí a jejími dalšími žádostmi o pomoc hříšníkům, kteří se díky jejím kázáním vydali na správnou cestu životem. Pomáhání ovšem nemá dlouhého trvání, jelikož se o jejím náboženském, až fanatickém, kázání o vizích s Pannou Marií doslechne široké okolí, což Terezu dostane do problémů.

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz

Začátek tohoto, náboženským mysteriem opleteného přídavku, se hraje moc dobře a je opět zábavný a různorodý. Jednotlivé questy spolu nemají takřka nic společného. Tuhle si zabojujete, támhle se zase s někým ožerete v krčmě, je to prostě takový ten fajn život středověkého rytíře. Čím více se ale blíží konec, tím více jsem se i já začínal modlit k panence Marii, aby už byl konec.

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz

Na samotném konci totiž podstoupíte dlouhou cestu přes celou mapu, kterou musíte absolvovat pěšky. Celý zhruba dvacetiminutový gameplay vypadá tedy tak, že jednou rukou držíte shift + w, druhou si vaříte kafe, čtete zprávy na mobilu nebo se drbete… třeba na hlavě. Sice se můžete rozhlížet po malebných lesích a pastvinách středověkého sázavského kraje, ale sakra, my, co jsme v té hře nahráli přes sto hodin, už přeci tu přírodu známe.

A jakmile tohle martýrium absolvujete, pak vás čeká ještě jeden bonbónek. Quest, ve kterém běháte několikrát z bodu A do bodu B až E a neustále jen žvaníte s lidmi. Prostě jen běhání a kecání. Mezi lokacemi se lze rychle přesouvat, přesto další minimálně půl hodinu strávíte neustálým lítáním po městě a odklikávání dialogů.

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz

Budiž k dobru to, že příběhově je i poslední část pohádky o Johance celkem pěkně, i když na mou pohanskou duši občas až možná příliš nábožensky, převyprávěná. Během plnění posledních úkolů jsem prostě nabyl dojmu, že Warhorse chtěl vytrestat nejen Jindru za všechny jeho hříchy, ale i hráče za samotné dohrání Kingdom Come.

Celý doplňující přídavek s Johankou na mě působí tak, že byl do DLC naroubován hlavně kvůli krátkému příběhu s Terezou. Ač první dvě hodinky začínají celkem zábavně, konec působí spíše tak, že autoři už nevěděli, jaké questy do hry zakomponovat, tak udělali pár rozvleklých, které prostě nejdou projít rychleji, a protáhli tak herní dobu alespoň na tři a půl hodiny.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama