Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl | Kapitola 5

Jan Preclík

Jan Preclík

4. 6. 2019 03:00 13

Seznam kapitol

1. Úvod – vzpomínky na minulost 2. Příběh Terezy 3. Jaké je hrát za Terezu? 4. Příběh Johanky 5. Závěr

A Woman´s lot je posledním placeným DLC do Kingdom Come Deliverance. Kromě dlouho očekáveného spin offu – příběhu Terezy – přináší rozšíření Jindrova příběhu o mise od ošetřovatelky Johanky. Poučili se Warhorse z chyb, které doprovázely DLC s Honzou Ptáčkem? Vyplatí se poslední přídavek pořídit?

Reklama

Ženský úděl je parádním doplňkem, který každý fanda Kingdom Come: Deliverance prostě musí pořídit. Terezčin příběh se dokonale prolíná s tím Jindrovým a jako bonus autoři přidali ještě odbočku v podobě pomoci staré kamarádce Johance. 

Do hry přibyl i čtyřnohý kamarád, který je v Jindrově případě sice spíše kosmetickým doplňkem a moc toho neumí, v Terezčině dějové lince je to ovšem nepostradatelný pomocník, který dokáže zdržet stráže nebo vyčmuchat lokace potřebné pro další postup ve hře.

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz

Většina dějové linky je spíše příběhová. Bojuje se zde minimálně a když už na nějaký ten souboj dojde, prostá žena Tereza nemá moc šanci se díky své nízké statnosti a vitalitě ubránit přesile kumánských vojáků. Celý její příběh je tak spíše o plnění questů plížením v úkrytu. Co ovšem nejvíc zamrzí je předčasně ukončený příběh a krátká herní doba, pouhých pět hodin. 

Během hraní obou dějových linek v DLC se vyprávění často vrací k událostem, které potkaly Jindru. Zavzpomínáte si tak na spoustu situací, které jste s Jindrou prožili. Během těchto retrospektiv jsem si připomněl úkoly, které jsem plnil, se slžičkou v oku a začal si uvědomovat, jak je herní svět a s ním i náplň celé téhle hry obsáhlá a různorodá.

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz

Společně s Johančinými úkoly jsem datadisk včetně nahrávání starších pozic a opakování některých questů zvládl dohrát bez problémů a nějakého většího spěchu za osm a půl hodiny. Není to sice nic extra, i tak se ale, v porovnání s předchozími DLC, jedná o přídavek o slušné délce, který dává smysl. Rozhodně stojí za útratu 12 Euro na steamu či GOGu.

 

Pokud jste Kingdom Come: Deliverance zatím nezakoupili a nehráli, určitě tak učiňte, nebudete litovat. Royal edice se všemi datadisky stojí na obou zmíněných platformách 40 Euro, což za nějakých 130 hodin strávených toulkami po středověké sázavské krajině rozhodně stojí. 

Kingdom Come Deliverance: A Woman´s Lot
KLADY
Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz
Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl
i Zdroj: PCTuning.cz
ZÁPORY

DLC skvěle uzavírá celý příběh

Terezin příběh mohl být delší

Psí společník je fajn zpestřením

Umělé natahování herní doby

Stealth akce místo bojů

Celková herní doba necelých 9 hodin

Nájezd kumánů chytne za srdce

Animace nekorespondují s herní situací

Povinnost pro fandy Kingdom Come

Ke konci je běhání po mapě dost otravné

Nostalgické vzpomínání na původní questy  

Konečně můžu zase randit s Terezou

★★★★★★★★★★
Orientační cena včetně DPH: 300 Kč
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama