ktery-procesor-je-lepsi-34-procesoru-v-10-testech
PCTuning Článek

Který procesor je lepší? 34 procesorů v 10 testech

Štefek Petr
Štefek Petr
15. 4. 2007 23:00 122 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Průvodce světem výkonů procesorů 2. 3DMark 06 - CPU Score 3. Rendering - 3D Studio Max 8 4. Adobe Photoshop CS2 5. AVG File Scan
6. Multimedia - převod videa a zvuku 7. Výkon procesoru a hry 8. Kancelářské nasazení - PC Mark 05 9. Závěr - pro každého něco...

Dnešní článek je tak trochu výjimečný, neboť se jedná o menší hitparádu 34 modelů procesorů v 10 testech a pomůže vybrat ten správný procesor pro Vaše potřeby, ať už jste profesionál či hráč. Zastoupena je i zbrusu nová platforma AMD 4x4 jako soupeř Intelu a jeho quad-core.

Reklama
Reklama

3D Studio Max (3DS Max) firmy Autodesk je celosvětově nejprodávanější 3D modelovací, animační a renderovací software, poskytující jednotnou, objektově orientovanou, základnu pro grafiky, kteří tvoří vizuální efekty, animaci postav (filmy) a počítačové hry nové generace.

Co vyjadřuje čas renerování v 3D Studiu Max 8?

Tento test je jednoúčelový a velmi specifický. Měří se čas, kdy se z velmi komplexního matematického modelu tzv. renderuje jedno finální potorealistické obrazové políčko. Zatímco hry používají zjednodušený (avšak k dokonalosti dosažený) způsob renderování, 3DX Max postupuje klasicky "bod po bodu", například pomocí metody sledování paprsku (různě pokročilý Raytracing).

Poznámka: V budoucnu se bude přistup herního světa a profesionálního světa 3D animace přibližovat. Prvním krokem by mohlo být vytvoření grafických karet schopných "natočení" celovečerního 3D filmu.

3D Max Studio 8 je nástrojem profesionálů a v této i v jakékoli jiné platí, že čas jsou peníze, a proto nelze doporučit nic jiného než čtyřjádrové Core 2 Extreme QX6700, které překoná libovolné konkurenční řešení a přidává skvělou přetaktovatelnost, takže vytvoření dnes ještě nedostupného Core 2 Extreme QX6800 je otázkou sekund i na té nejprůměrnější základní desce bez ztráty stability či jiného nebezpečí. Ano přesně tak navádím v tomto případě k přetaktování i profesionály, protože hranice stability Core 2 Extreme QX6700 leží kolem hranice 3.5GHz, takže malé zvýšení taktu na 2.93GHz neovlivní téměř v žádném ohledu stabilitu systému. AMD 4x4 v podobě Athlonů FX-7x si vede také velmi dobře, ale ruku na srdce, toto řešení prostě není tak elegantní a jednoduché jako v případě quad-core Intelu do zaběhané LGA 775.

Naopak: single-core Athlony 64 nebo starší Pentia 4/D nelze v tomto případě vůbec doporučit, pokud se nechce stát závislými na vaření kafe či hraní solitaire při práci. Pokud se 3D Maxem živíte, tak neváhejte investovat do quad-core, protože vám to ušetří spousty času a investice se vám jistě velmi rychle vrátí.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning