ktery-procesor-je-lepsi-34-procesoru-v-10-testech
PCTuning Článek

Který procesor je lepší? 34 procesorů v 10 testech

Štefek Petr
Štefek Petr
15. 4. 2007 23:00 122 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Průvodce světem výkonů procesorů 2. 3DMark 06 - CPU Score 3. Rendering - 3D Studio Max 8 4. Adobe Photoshop CS2 5. AVG File Scan
6. Multimedia - převod videa a zvuku 7. Výkon procesoru a hry 8. Kancelářské nasazení - PC Mark 05 9. Závěr - pro každého něco...

Dnešní článek je tak trochu výjimečný, neboť se jedná o menší hitparádu 34 modelů procesorů v 10 testech a pomůže vybrat ten správný procesor pro Vaše potřeby, ať už jste profesionál či hráč. Zastoupena je i zbrusu nová platforma AMD 4x4 jako soupeř Intelu a jeho quad-core.

Reklama
Reklama

Software Adobe Photoshop CS2 je, de facto, profesionálním standardem v oblasti digitálního zpracování obrazu. Test probíhal na soustavě 80MB obrázku, kdy požadované operace vykonávalo speciální "měřící" makro.

Photoshop je opět doménou procesorů Intel Core 2, které s přehledem vedou tento graf a vyrovná se jim pouze platforma AMD 4x4 se dvěma Athlony 64 FX-7x. Obecně se dá říci, že pro efektivní a rychlou práci s Photoshopem postačí i druhý nejlevnější procesor Intel Core 2 Duo 6300 či Athlon 64 X2 6000+, který je překvapivě levným a výkonným procesorem. Pokud chcete opět luxus, tak zde máme quad-core Core 2 Extreme QX6700, které je opět jasnou volbou profesionála. Podobných výsledků jako v tomto grafu dosáhneme i při práci s libovolným množstvím filtrů a převodů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning