ktery-procesor-je-lepsi-34-procesoru-v-10-testech
PCTuning Článek

Který procesor je lepší? 34 procesorů v 10 testech

Štefek Petr

Štefek Petr

16. 4. 2007 01:00 122

Seznam kapitol

1. Průvodce světem výkonů procesorů 2. 3DMark 06 - CPU Score 3. Rendering - 3D Studio Max 8 4. Adobe Photoshop CS2 5. AVG File Scan
6. Multimedia - převod videa a zvuku 7. Výkon procesoru a hry 8. Kancelářské nasazení - PC Mark 05 9. Závěr - pro každého něco...

Dnešní článek je tak trochu výjimečný, neboť se jedná o menší hitparádu 34 modelů procesorů v 10 testech a pomůže vybrat ten správný procesor pro Vaše potřeby, ať už jste profesionál či hráč. Zastoupena je i zbrusu nová platforma AMD 4x4 jako soupeř Intelu a jeho quad-core.

Reklama
Reklama
Který procesor je lepší? 34 procesorů v 10 testech

Firma Futuremark využila popularity svých 3D Marků - programů (tzv. benchmarků) testujících 3D výkon grafických karet a uvedla na trh novou sadu testující komplexní výkon počítačových sestav nazvanou PCMark®05. PCMark sestává z těchto dílčích testů:

  • souhrnného System Test Suite,
  • a dílčích: CPU, Memory, 2D Graphics a HDD Test Suite

Nás zde bude pochopitelně nejvíce zajímat procesorový "CPU Test Suite" sestávající z měření výkonu v těchto běžných úkolech (všimněte si, že poslední dva spočívají v souběžném provozování dvou / čtyř programů):

Který procesor je lepší? 34 procesorů v 10 testech

Co vyjadřuje PCMark 05

V souvislosti s testem procesorů v PCMark 05 je třeba zmínit zejména tři důležité věci:

  • tento test byl od začátku navržený pro vícejádrové procesory,
  • Jako jeden z mála dokáže využít dnes již opuštěnou technologii vícevláknového zapracování programů upravenými jednojádrovými procesory (používá rodina procesorů Pentium 4),
  • tento test dává přednost Microsoftím verzím (formátům, kodekům, kompresorům...) před jejich open-source ekvivalenty.

Ve finále PCMark 05 ve finále vyjadřuje "rychlostní pocit" náročnějšího uživatele Windows a produktů firmy Microsoft (a to včetně dalších subtestů, kdy HDD test obsahuje úkoly jako: XP Startup, Virus scanning ap.).

Který procesor je lepší? 34 procesorů v 10 testech

Syntetický benchmark PC Mark 2005 dává ve svém CPU testu prostor pro teoretické výkony a krásně rozškáluje procesory podle frekvence, počtu jader a dané architektury. Jakýkoli další komentář je zbytečný.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning