LCD Asus ROG Swift PG278Q s G-Sync: první ve své třídě
i Zdroj: PCTuning.cz
Monitory Článek LCD Asus ROG Swift PG278Q s G-Sync: první ve své třídě

LCD Asus ROG Swift PG278Q s G-Sync: první ve své třídě | Kapitola 12

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

21. 8. 2014 03:00 37

Seznam kapitol

1. Rychlý, plynulý a ostrý 2. Strastiplná cesta hráče aneb co je na ROG speciální? 3. Rozbalování a specifikace 4. Design, provedení a ergonomie 5. OSD se zaměřovačem 6. Obrazové vlastnosti
7. Technický vstup: Overdrive 8. Herní testy a dojmy z používání 9. Nedostatky panelu ROG 10. Patříte do cílové skupiny prvního ROG monitoru? 11. Konkurence žádná, ale co alternativy? 12. Shrnutí

Parametry herní novinky Asusu jsou nepochybně bezkonkurenční. Kombinace prémiového rozlišení 1440p, rychlého 144Hz panelu a technologie G-Sync dělají z ROG monitoru lákavou nabídku. Vše však sráží TN panel a vysoká cena. Máme co dočinění s ultimátním herním LCD, nebo je to jen slepá větev evoluce?

Reklama

Sečteno a podtrženo, Asus ROG Swift PG278Q je panelem bezesporu vyjímečným – prvním svého druhu. Z toho vyplývá také nulová přímá konkurence a možnost diktovat cenu. Ta se zastavila na pro smrtelníka astronomických dvaceti tisíci korun.

Za tuto cenu však dostaneme ultimátně rychlý, plynulý i ostrý obraz, který se ve hrách projeví jako velká výhoda proti nepříteli a jako zpříjemnění a zkvalitnění herního zážitku pro hráče kampaní. Toho je docíleno TN panelem v kombinaci s modulem G-Sync, což je na jednu stranu velmi rychlé řešení, na druhou ztrácí v oblasti podání barev, sytosti obrazu a pozorovacích úhlech.

Výhodou tohoto panelu oproti většině ostatních je jeho provedení, polohování a design. Asus si zakládá na sérii Republic of Gamers a tento monitor není vyjímkou. Tenký rámeček, precizní tělo a přesně polohovatelný stojan to dosvědčují.

Nízký input lag a nízká latence jsou samozřejmostí.
i Zdroj: PCTuning.cz
Nízký input lag a nízká latence jsou samozřejmostí.

Co naopak mluví proti koupi tohoto nového monitoru, je jeho velmi vysoká cena – zřejmě zde hraje roli i neexistující konkurence. Kdyby byl ale panel naprosto bezchybný, tak by se dala i vysoká cena přehlédnout. Bohužel není.

Agresivní matná povrchová úprava zhoršuje obrazovou kvalitu již oslabenou použitím TN panelu. Nakonec se musí započítat i problém s inverzí obrazu (typicky zelené artefakty v dynamických scénách) a také intenzivní Overdrive přítomný v G-Sync módu. A když se smíříte s některými nedostatky, tak můžete narazit u samotných her. Ty co nepodporují Fullscreen režim, nebudou pracovat v G-Syncu – jeden příklad za všechny je zmíněné Diablo 3.

LCD Asus ROG Swift PG278Q s G-Sync: první ve své třídě
i Zdroj: PCTuning.cz

Čím a koho panel přesvědčuje ke koupi? Hlavními lákadly jsou nadstandardní rozlišení – 1440p, vysoká frekvence – 144 Hz a modlu G-Sync. Takovýto panel pravděpodobně ocení nároční hráči a možná i někteří progameři. U zvýšeného rozlišení ale je nutné počítat s nárustem výpočetního výkonu, který se nadruhou stranu kompenzuje nevídanou plynulostí v G-Syncu, takže lehce nižší fps nemusí být problém.

LCD Asus ROG Swift PG278Q s G-Sync: první ve své třídě
i Zdroj: PCTuning.cz

Graf ceny produktu Asus PG278Q poskytuje server Heureka.czRedakce PCTuning.cz uděluje produktu Asus ROG Swift PG278Q ocenění Stříbrná hvězda PCT nejen za jedinečnou kombinaci plynulosti, rychlosti, odezvy a prémiového rozlišení, ale také za povedený design, ergonomii a kvalitní provedení.

LCD Asus ROG Swift PG278Q s G-Sync: první ve své třídě
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama