PCTuning Článek

LCD Asus ROG Swift PG278Q s G-Sync: první ve své třídě

pavel-urbanek
Pavel Urbánek
21. 8. 2014 01:00 37 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Rychlý, plynulý a ostrý 2. Strastiplná cesta hráče aneb co je na ROG speciální? 3. Rozbalování a specifikace 4. Design, provedení a ergonomie 5. OSD se zaměřovačem 6. Obrazové vlastnosti
7. Technický vstup: Overdrive 8. Herní testy a dojmy z používání 9. Nedostatky panelu ROG 10. Patříte do cílové skupiny prvního ROG monitoru? 11. Konkurence žádná, ale co alternativy? 12. Shrnutí

Parametry herní novinky Asusu jsou nepochybně bezkonkurenční. Kombinace prémiového rozlišení 1440p, rychlého 144Hz panelu a technologie G-Sync dělají z ROG monitoru lákavou nabídku. Vše však sráží TN panel a vysoká cena. Máme co dočinění s ultimátním herním LCD, nebo je to jen slepá větev evoluce?

Reklama
Reklama

Asus ROG Swift PG278Q má uhlopříčku 27 palců, což odpovídá přibližně 68 cm. Podobné rozměry byly donedávna ještě luxusem u televizí, dnes je to však běžná záležitost i na pracovním či herním stole. Velikosti monitoru odpovídá i obří krabice, v které je zabalený. Pro transport je box vybavený rukojetí, takže máte šanci si jej odnést z obchodu svépomocí.

Takto vypadá monitor po vybalení - stačí otočit, připojit a pustit hru.
Takto vypadá monitor po vybalení - stačí otočit, připojit a pustit hru.

Při rozbalování vás příjemně překvapí jednoduchost a rychlost složení monitoru do pracovní konfigurace – nemusíte totiž nic šroubovat ani montovat. Monitor je už v krabici sestavený a obložený polystyrenovou ochranou. Stačí tedy rozbalit a postavit na stůl. Zapojení je podobně jednoduché jako vybalování. Tento monitor disponuje pouze jedním video vstupem a to v podobě DisplayPortu. Součástí je i patřičný kabel. Druhý vstup, který budete muset zapojit pro základní funkcionalitu, je konektor napájení. Součástí balení je totiž i kompaktní a elegantní adaptér do sítě s až 240 V, který zajišťuje 90 W. Spotřeba samotného panelu je v zátěži okolo 70 W a při spánku pod úrovní 1 W.

Specifikace

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning