PCTuning Článek

Mad Games Tycoon – šílená zábava s partou workholiků

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
4. 10. 2016 06:00 6 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Game Dev Tycoon a spol. 2. Evoluce vývojářských tycoonů 3. Hra ve stylu Game Dev Tycoon 4. Vyvíjíme pořádný herní trhák 5. Vývojáři potřebují pomoc
6. Dokonalá prezentace 7. Mezi studiem a zákazníky 8. Fyzická výroba produktů vaší společnosti 9. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Snili jste někdy o tom, že světu představíte svou vlastní hru? A propadli jste kouzlu tycoonů? Potom musíte mít i tuto hru. Mad Games Tycoon je totiž mnohem rozlehlejší a zábavnější než jakákoliv hra na vývojáře, kterou jsme kdy hráli a i na Steamu její hodnocení od hráčů předčí většinu moderních áčkových titulů.

Reklama
Reklama

V létě roku 2013 se na Steamu rozpoutala nečekaná horečka. Greenheart Games totiž vydali jednu zajímavou manažerskou strategii (tycoon), v níž jste se mohli starat o partu herních vývojářů a přinést s nimi světu svojí vysněnou hru. Tato strategie dostala název Game Dev Tycoon a i přes početné výtky herních kritiků se jednalo o jednu z mála her, která si na Steamu od hráčů vysloužila hodnocení 10/10 hvězdiček.

Game Dev Tycoon sice nebyla první hra svého druhu – s myšlenkou přenést do digitální podoby vývojářskou práci přišla už v roce 1997 vývojářská společnost Kairosoft, která v Japonsku vydala Game Dev Story (v roce 2010 vyšla pro mobily s Androidem a iOS, kde ji to slušelo více) – zato byla první takto rozsáhlou hrou v nově vznikajícím subžánru a to navíc značně povedenou.

Game Dev Story – mobilní hra o vývoji her.
Game Dev Story – mobilní hra o vývoji her.

Game Dev Tycoon pochopitelně těžil také z toho, že vyšel na platformě osobních počítačů, které jsou – jak se dozvíte i v samotné hře – pro různé strategie a tycoony jako dělané. Zdaleka největší předností však byla podpora Steam Workshop, díky níž se Game Dev Tycoon dočkal mnoha zábavných herních doplňků a modů.
Game Dev Tycoon v plné kráse.
Game Dev Tycoon v plné kráse.

V rámci Steam Workshop vyšla hromada podstatných rozšíření, jako například doplnění všech herních konzolí a kombinací žánrů, které kdy byly k vidění, přidání virtuálních konkurentů, které jsme pak mohli také vlastnit, nebo hybridní multiplayerový mód, v němž jsme s dalšími hráči spolupracovali na vývoji, nebo se třeba oddávali sabotáži.

Game Dev Tycoon na Steamu.

Game Dev Story na Androidu (placená / zdarma).

Game Dev Story na iOS (placená).

Možná právě díky širokým herním možnostem, jimiž nás autoři a nadšení fanoušci Game Dev Tycoon zavalovali ještě několik měsíců po vydání, jsme se žádné další hry tohoto střihu dlouho nedočkali. Ledy se prolomily až nyní, kdy vývojáři z Eggcode vydali na Steamu hru Mad Games Tycoon. A to ve velkém stylu. Mad Games Tycoon je totiž jako správná konkurence rozmanitější, propracovanější a ještě o poznání zábavnější než všichni její předchůdci.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning