MSI FM2-A85XA G65 – solidní základ pro AMD APU Trinity
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek MSI FM2-A85XA G65 – solidní základ pro AMD APU Trinity

MSI FM2-A85XA G65 – solidní základ pro AMD APU Trinity | Kapitola 2

Z. Obermaier

Z. Obermaier

44

Seznam kapitol

1. APU jako základ domácího počítače 2. Testovací sestava 3. Představení desky 4. Vlastnosti desky 5. Specifikace a software 6. Bližší pohled... 7. Detaily desky, čipy
8. Napájení desky (popis) 9. Napájení desky (praxe) 10. BIOS 11. Přetaktování, teploty CPU 12. Herní výkon s PCI-E kartou 13. Hodnocení

O výkonu APU Trinity jsme vám ve dvou částech recenze řekli už všechno, je na čase se podívat na nabídku základních desek. Jako první prověříme ne zcela levnou, ale také ne nejdražší desku od MSI. Co vše nabídne deska plného ATX formátu změříme s nejvýkonnějším APU, a to včetně herního výkonu s PCI-E kartou.

Reklama

Testovacích sestava je dnes opět pouze jedna. Měření výkonu jsem provedl s procesorem A10-5800K, na taktování jsem použil stejný procesor. Zdroj jsem použil Antec HCP-1200W, pevný disk WD a paměti od Corsair nebo Kingston. K měření her jsem použil grafickou kartu Radeon HD 7870 a GeForce GTX 580 v referenčním provedení, pro běžné testy pak jen nenáročnou GeForce 7100 GS. Podívejte se na obrázek sestavy ..

MSI FM2-A85XA G65 – solidní základ pro AMD APU Trinity
i Zdroj: PCTuning.cz

Vzduchové chlazení Noctua NH-D14

MSI FM2-A85XA G65 – solidní základ pro AMD APU Trinity
i Zdroj: PCTuning.cz

Celý test proběhl s paměťmi na 2133 MHz s časováním CL11. Vše ostatní v BIOSu je nastaveno na základních hodnotách, Turbo povolené a napětí "default". Zde je nutné upozornit, že někteří výrobci desek mají v BIOSu své vlastní Turbo pro CPU kdy jsou všechny jádra nataktovaná na maximální Turbo násobič. To samozřejmě masivně zvedá výkon, ale zároveň zkresluje výsledky. Já tuto funkci vždy vypínám a korektní funkci Turba dle specifikací Intel kontroluji několikrát během měření.

Naše kompletní portfolio aplikací je následující: 7-zip, Aida 64, Arena Chess, Blender, Cinebench R10, Cinebench R11.5, Dos Box, DbPoweramp, VirtualDub a Xvid, Euler3D, Excel, Fritz Chess, Mainconcept encoder, PCMark 7, PhysX Fluidmark, Photoshop, Pov-Ray, Stream 64, SunSpider Java, SuperPi, Truecrypt, WinRAR, wPrime, x264 Benchmark, S.T.A.L.K.E.R. Call Of Pripyat, Lost Planet 2, Aliens Vs Predators.

K testování používáme operační systém Windows 7 Ultimate 64-bit. Ten je updatován Service packem 1 a všemi dostupnými updaty do dnešního dne. I v budoucnu pak budeme systém updatovat. Aplikace se ale budeme snažit držet v současných verzích, vzhledem ke zpětnému porovnání. Patche a nové verze totiž mohou zásadně změnit i výsledky a celé měření by bylo na nic. Pokud vyjde nová verze a zkušebním měřením zjistíme, že pouze opravuje chyby ale výkon je v ní totožný s tou starou, bude updatována. Jinak nikoliv.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama