PCTuning Článek

MSI GE66 Raider: Nejlepší herní notebook na trhu?

Z. Obermaier
Z. Obermaier
6. 7. 2020 03:00 24 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Herní notebook za 69 000 Kč! 2. Představení, balení a specifikace 3. MSI GE66 Raider – hardware I. (CPU, GPU) 4. MSI GE66 Raider – Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software 6. Zpracování, konektory a repro 7. Klávesnice, chlazení a teploty
8. Baterie, výdrž a spotřeba 9. Výkon procesoru (Intel Core i7–10875H) 10. Testy herního výkonu (RTX 2070 Refresh) 11. 240 Hz LCD ve hrách 12. Nechte GPU RTX dělat práci za CPU 13. Závěr

Počítač v dnešním testu si odnesl v mnoha recenzích titul herního notebooku roku. Ve své cenové kategorii opravdu nemá konkurenta. Vše je buď slabší nebo dražší. Cena samozřejmě není nízká, nabízí za ní ale 8 jader CPU, výkonné GPU a 240 Hz herní LCD.

Reklama
Reklama

Nechte GPU RTX dělat práci za CPU

Mnozí jistě ví, že rendering a další úlohy se dají urychlit zpracováním na GPU místo CPU. Nvidia ale kromě CUDA zpracování, nyní umožňuje využít knihovny OptiX API k ještě vyššímu urychlení práce. Pro tvůrce obsahu na noteboocích to může znamenat velký posun v efektivitě práce. V této kapitole si všechny možnosti porovnáme.

Blender 2.81

Urychlení renderingu je obdivuhodné, už CUDA samozřejmě podává super výsledky, ale OptiX API je ještě o třídu lepší. Obrázek ukazuje tři screeny z testu. První je CPU, druhý CUDA a třetí OptiX API. Také se na výsledek podívejme v přehledném grafu:

Blender není ale jediný, akceleraci na kartách RTX lze použít v rámci iniciativy RTX Studio v několika důležitých aplikacích. V Adobe Premiere, Black Magic Design (DaVinci Resolve), Octane Render OTOY, REDCODE Redcine-X. Časem jistě budou přibývat další.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning