PCTuning Článek

MSI GE66 Raider: Nejlepší herní notebook na trhu?

Z. Obermaier
Z. Obermaier
6. 7. 2020 03:00 24 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Herní notebook za 69 000 Kč! 2. Představení, balení a specifikace 3. MSI GE66 Raider – hardware I. (CPU, GPU) 4. MSI GE66 Raider – Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software 6. Zpracování, konektory a repro 7. Klávesnice, chlazení a teploty
8. Baterie, výdrž a spotřeba 9. Výkon procesoru (Intel Core i7–10875H) 10. Testy herního výkonu (RTX 2070 Refresh) 11. 240 Hz LCD ve hrách 12. Nechte GPU RTX dělat práci za CPU 13. Závěr

Počítač v dnešním testu si odnesl v mnoha recenzích titul herního notebooku roku. Ve své cenové kategorii opravdu nemá konkurenta. Vše je buď slabší nebo dražší. Cena samozřejmě není nízká, nabízí za ní ale 8 jader CPU, výkonné GPU a 240 Hz herní LCD.

Reklama
Reklama

BIOS a software

Je smutným zvykem, že u většiny notebooků nelze nastavit po stránce výkonu a ladění nic. Ani tento počítač není výjimkou, ladit výkon CPU nelze nijak, stejně ani frekvenci pamětí, zkrátka nezmůžete nic. Jak výrobce nastavil, tak i zůstane. Je to škoda, náročnější uživatel by si chtěl jistě pohrát i s notebookem, ne jen s desktopem. Na druhou stranu to ale chápu, chlazení není dostatečně výkonné pro přetaktování, sotva stačí na default.

Na základní obrazovce BIOSu lze prohlédnout všechny komponenty notebooku. Dole lze poté přepnout do rozšířených voleb, které mnoho navíc nenabízí. V podstatě nejde nastavit vůbec nic, snad kromě bezpečnosti a hesel. Všechny další volby jsou jen v režimu vypnout a zapnout. V BIOSu se nadšenec nijak nevyřádí.

Software

MSI už dlouho dobu nabízí ke svým produktům aplikaci Dragon Center. Ta se skládá z několika modulů. První je System Monitoring, který ukazuje vytížení komponent, teplotu y další údaje. Je to šikovná věcička, která se jistě hodí každému.

Novinkou pro tento typ LCD je True Color rozšíření. Lze vybrat z několika nastavení barev a jasu displeje. Volby vidíte na obrázku.

Další obrázkové menu představuje nastavení výkonu. Máme zde čtyři přednastavené režimy a možnost si udělat vlastní.

Novinkou je pak aplikace pro řízení podsvícení notebooku zpředu a případných dalších RGB  zařízení.

Samozřejmostí je také možnost nastavení podsvícení klávesnice. Kromě toho, je také možné přiřadit klávesám makra a další volby. Aplikace je přehledná a povedená.

Posledním softwarem, který stojí za zmínku je řízení síťového čipu Killer. Ten známe dlouhou dobu, a najdeme ho na mnoha deskách a noteboocích. Umí nastavit prioritu různým aplikacím a paketům.

Čip Killer na desce notebooku
Čip Killer na desce notebooku

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning