PCTuning Článek

MSI GE66 Raider: Nejlepší herní notebook na trhu?

Z. Obermaier
Z. Obermaier
6. 7. 2020 03:00 24 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Herní notebook za 69 000 Kč! 2. Představení, balení a specifikace 3. MSI GE66 Raider – hardware I. (CPU, GPU) 4. MSI GE66 Raider – Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software 6. Zpracování, konektory a repro 7. Klávesnice, chlazení a teploty
8. Baterie, výdrž a spotřeba 9. Výkon procesoru (Intel Core i7–10875H) 10. Testy herního výkonu (RTX 2070 Refresh) 11. 240 Hz LCD ve hrách 12. Nechte GPU RTX dělat práci za CPU 13. Závěr

Počítač v dnešním testu si odnesl v mnoha recenzích titul herního notebooku roku. Ve své cenové kategorii opravdu nemá konkurenta. Vše je buď slabší nebo dražší. Cena samozřejmě není nízká, nabízí za ní ale 8 jader CPU, výkonné GPU a 240 Hz herní LCD.

Reklama
Reklama

MSI GE66 Raider – Hardware II. (disky, paměť)

Kapacita paměti je dnes už průměrná, 16 GB je dnes na hraně. Oficiálně má mít počítač ale 32 GB RAM, nevím kde se u novinářského kousku ta polovina paměti ztratila. Výkon je super, jelikož je to poprvé, co vidím v notebooku paměti DDR4–3200 MHz v základu bez taktování. Propustnost je solidních 42 GB/s. Také latence jsou pěkné.

Disky

Výrobce ve specifikacích uvádí, že osadil pevný disk WDC SN730 ve verzi NVMe. Jde o celkem zajímavou volbu, jelikož jsem tento disk také fyzicky viděl poprvé. Jde o disk určený přímo pro notebooky s rozhraním PCIe 3.0 x4. Dle rychlosti čtení 3,3 GB/s a zápisem 1,85 GB/s je rozhraní využíváno efektivně.

Kapacita 1 TB není dnes žádné terno, tedy si musí uživatel osadit i druhý disk. Tam si můžete zvolit kapacitu dle libosti, omezeni budete pouze rozhraním M.2 a délkou disku. Ideálním společníkem bude jistě 2 TB disk. V tu chvíli bude disková kapacita solidní pro všechny možné operace.

Celý systém

Na závěr této kapitoly se ještě podívejme na pár obrázku ze systému notebooku. První ukazuje zařízení z ovládacích panelů. Vidíme disky, grafické adaptéry, síťové kontroléry, procesor, zvukové kodeky a další zařízení. Podobný pohled nám nabídne i aplikace Aida64 a její přehled zařízení daného počítače. Podívat se můžeme na čipset, název základní desky a model notebooku, podrobnosti o pamětech, grafikách i pevných discích.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning