PCTuning Článek

MSI GE66 Raider: Nejlepší herní notebook na trhu?

Z. Obermaier
Z. Obermaier
6. 7. 2020 03:00 24 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Herní notebook za 69 000 Kč! 2. Představení, balení a specifikace 3. MSI GE66 Raider – hardware I. (CPU, GPU) 4. MSI GE66 Raider – Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software 6. Zpracování, konektory a repro 7. Klávesnice, chlazení a teploty
8. Baterie, výdrž a spotřeba 9. Výkon procesoru (Intel Core i7–10875H) 10. Testy herního výkonu (RTX 2070 Refresh) 11. 240 Hz LCD ve hrách 12. Nechte GPU RTX dělat práci za CPU 13. Závěr

Počítač v dnešním testu si odnesl v mnoha recenzích titul herního notebooku roku. Ve své cenové kategorii opravdu nemá konkurenta. Vše je buď slabší nebo dražší. Cena samozřejmě není nízká, nabízí za ní ale 8 jader CPU, výkonné GPU a 240 Hz herní LCD.

Reklama
Reklama

Klávesnice, chlazení a teploty

Klávesnice je v tomto případě naprosto skvělá. Zdvih i velikost kláves je zcela dle mého gusta, také podsvícení je dobré a umístění klávesnice také. Pro hraní jde o nejlepší možné rozložení a umístění kláves. Dnes nemám ke klávesnici žádnou výtku.

Chlazení

Chlazení je v podstatě zcela běžné, jaké používá řada notebooků. Máme zde výkonnou grafiku i procesor, tedy je potřeba vysoký chladicí výkon. To samozřejmě znamená vyšší hluk. Podívejme se ale také na měření teplot dále v této kapitole.

Hlučnost počítače je v zátěži vysoká, pokud tedy hovořím primárně o hrách. Pokud je dominantní GPU, je počítač i při dlouhém hraní celkem tichý. V případě, že se přidá CPU zátěž, hlučnost se znatelně zvýší. V režimu Balanced je hlučnost při hraní akceptovatelná, stejně jsou ale sluchátka nutností.

Teplota GPU

Teplota okolí byla jen kolem 22 °C a okolí tedy nemělo na výsledek tak zásadní vliv. Grafické jádro se v klidu pohybovalo kolem teploty 40 °C, což mi přijde celkem normální. Průběh herní zátěže pak vidíte na obrázku, maximem byla teplota GPU 74 °C a to je dle mého názoru celkem solidně nízká teplota. Takty GPU jsou v tomto stavu kolem 1640 MHz.

Teplota CPU

Teplota je měřená ve třech režimech. Frekvence CPU je někde kolem 3,7 GHz a teploty na 86–91 °C dle režimu. Na počátku zátěže je vidět vyšší "Turbo" okno, které dovolí procesoru vyjet na maximum, ve chvíli kdy se TDP dostane na svou maximální hladinu, počítač sníží takty CPU a tím i teplotu. Neexistuje způsob, jak procesor a jeho takt manuálně dostat výše. Tenhle notebook přes TDP nedostanete.

Profil Extreme Performance
Profil Extreme Performance

Profil Balanced
Profil Balanced

Průběh zátěže na baterii
Průběh zátěže na baterii

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning