Nahaté fotky vlastních dětí? Přijdete o účet a dorazí i Policie #TYDEN 29. srpna 2022
i Zdroj: Pctuning
Internet Článek Nahaté fotky vlastních dětí? Přijdete o účet a dorazí i Policie #TYDEN 29. srpna 2022

Nahaté fotky vlastních dětí? Přijdete o účet a dorazí i Policie #TYDEN 29. srpna 2022 | Kapitola 4

Daniel Dočekal

Daniel Dočekal

29. 8. 2022 07:00 10

Seznam kapitol

1. To nejdůležitější, telegraficky, Internet, Webdesign 2. Hardware, software, mobilní aplikace, hry 3. Marketing, komunikace, bezpečnost, soukromí, právo 4. Sociální sítě, startupy, ekonomika, e-knihy

Twitter a obrovský problém. Jeden z největších šmíráků je... Oracle, šmíroval 5 miliard profilů. Edge je bloatware. TikTok šmíruje v in-app prohlížeči. Plex. LastPass a DoorDash hacknuty. Meta klonuje BeReal. Andrew Tate má ban

Reklama
Reklama

Sociální sítě

Zuckerberg zareagoval na kritiku strašidelného METAvesmíru. Prý tu selfie dělal narychlo a na grafice zapracují. Zda postavy budou mít i nohy, ale jasné není.

Tinderu se nedaří získávat nové uživatele, mladší už vůbec ne. Lidé volí konkurenci, nejčastěji asi Bumble a Thursday.

Botometr měl prohlásit, že Muskův výpočet „nic neznamená“, což ostatně už roky víme. Musk přitom „výsledky“ z této služby používá jako argument v boji o (ne)koupi Twitteru.

Botometr měl prohlásit, že Muskův výpočet "nic neznamená"
i Zdroj: Pctuning
Botometr měl prohlásit, že Muskův výpočet "nic neznamená"

Twitter testuje zobrazení toho, že uživatel má ověřené telefonní číslo. Zbytečný krok, ověřit lze cokoliv, identitu uživatele to nijak nepotvrzuje.

Nedaří se vám na Linkedin? Generátor virálních příspěvků to změní.

Meta (samozřejmě) pracuje na klonu BeReal. Do Instagramu chce doplnit IG Candid – uživatele jednou denně vyzve o autentický příspěvek. Pokud nevíte o co jde, tak viz BeReal zažívá raketový růst. O co jde? A může to vydržet?

Andrew Tate říká, že ženy patří do domácnosti, nemohou řídit a jsou majetkem mužů. Řeč o něm byla v minulém #TYDEN, detailněji „vysvětlený“ v The Guardian.

Je bývalý šéf bezpečnosti Twitteru něco víc než další tah Elona Muska? Co vlastně prozradil? Poslechněte si ve vůbec prvním podcastu #TYDEN. Najdete i na Spotify.

Středa přinesla rozbitý newsfeed Facebooku. Záplavu spamu od celebrit. Zábavné.

Instagram doplňuje QR kódy. Skoro všude. K příspěvkům, Reels, štítkům, lokacím.

Instagram se po mnoha letech rozhoupal k větší ochraně dětí mladších 16 let. Má to ale háček, stačí mu neříci kolik vám je. Což děti dělají už roky.

Po Instagramu pobíhá výzva po vypnutí „precizní lokace“ v Nastavení s tím, že se ve vašich fotkách/videích na Instagram má objevovat odkud přesně jste. Je to hoax, který si šiřitelé mohli snadno ověřit.


Startupy a ekonomika

Finanční ředitel Twitteru upozornil zaměstnance, že bonusy budou možná poloviční. Elonu Muskovi se nakonec asi podaří Twitter zničit.

Crypto.com propustilo 260 lidí (5 % stavu) a poté ještě pár stovek dalších, o kterých ale nemluví a odmítá to komentovat. V Česku třeba i v Burza Crypto.com utratila miliardy, aby svým jménem pokryla sportovní nebe. Teď úpí a propouští

Amazon mezi zájemci o Signify Health.

Shalev Hulio, Šéf izraelské NSO Group odstupuje.

Digital Ocean kupuje Cloudways

Starlink zlevnil měsíční platbu, v některých zemích až na polovinu. Zákazníky informuje, že je to pro srovnání „parity kupní síly“. Zatím nikdo nepřišel s realistickým vysvětlení proč se tak stalo. Musk zároveň oznámil spolupráci s americkým T-Mobile pro pokrytí „mrtvých zón“ pomocí 5G.

Open Text kupuje Micro Focus.


#TYDEN je e-mailing, který vychází v neděli večer. Ve webové podobě vychází v pondělí ráno na PCTuning.cz. jednotlivé „zprávičky“ se průběžně objevují na Twitteru @rychlofky. Od srpna 2022 i občasný podcast (i na Spotify, Apple Podcasts)

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning