Nexus RX-8500 - 850 Wattů pod kapotou!
Článek Nexus RX-8500 - 850 Wattů pod kapotou!

Nexus RX-8500 - 850 Wattů pod kapotou!

Michal Částka

Michal Částka

7. 9. 2009 03:00 35

Seznam kapitol

1. Představení zdroje 2. Balení a příslušenství 3. Vnitřní konstrukce a provedení 4. Pájení, DPS, ventilátor 5. Naměřené hodnoty a režim Stand-by 6. Zátěžová charakteristika pro +12V větve
7. Zátěžová charakteristika pro +3,3V a +5V 8. Zvlnění napěťových větví 9. Průběh účinnosti 10. Vstupní a výstupní teploty 11. Otáčky ventilátoru - hlučnost 12. Celkový závěr měření

Od našeho prvního úvodního článku utekl už nějaký ten týden a je na čase představit první testovaný zdroj. Nexus RX-8500 je velice zajímavou volbou, pokud hledáte tichý a přitom relativně účinný zdroj. Výkon 850W by také s přehledem měl stačit pro naprostou většinou výkonných počítačů a to včetně SLi nebo CF sestav. Pojďme se podívat, co tahle mašinka opravdu nabízí.

Reklama
Reklama

Jak už jsem naznačil na začátku, tak příslušenství tu mnoho není kromě napájecího kabelu, který považuji za standard těchto dražších PC zdrojů. Za zmínku stojí kvalitní a dobře opletené modulární kabely. Na prvním obrázku můžete vidět kabely a konektory, které vystupují na pevno přímo ze zdroje (není je možné odpojit). Jeden Velký 20/24 ATX konektor, dva 6/8 PCI-Express konektory a nakonec jeden 8 pinový nebo 4 pinový přídavný napájecí konektor pro procesor. Je docela škoda, že jsou dva PCI-Express konektory pevné a ne modulární, protože ne každý vlastní dvě PCI-E grafické karty. Moc tomuhle kroku nerozumím. Zvlášť, když zdířky na modulární PCI-E jsou ve zdroji čtyři.

Možná, že byste si mohli říci, že nám výrobce zapoměl dodat další dva PCI-E kabely, ale není tomu tak. Přímo na stránkách výrobce je uvedeno, že dva konektory PCI-E jsou na pevno a dva jsou modulární. K čemu jsou tedy další dvě zdířky opravdu nevím.

Nexus RX-8500 - 850 Wattů pod kapotou!

Standardní velký 20/24 pinový ATX kabel dosahuje délky kolem 450mm - to není moc ani málo a pro spoustu z Vás bude určitě dostačovat. Úplně stejné délky disponují 4/8 pinové přídavné napájecí kabely pro procesor a oba pevné PCI-Express.

Nexus RX-8500 - 850 Wattů pod kapotou!

Z dalších obrázků si můžete všimnout dvou modulárních kabelů pro PCI-Express, které dosahují také délky kolem 450mm.

Nexus RX-8500 - 850 Wattů pod kapotou!

Kabely s klasickými 4 pinovými molex konektory dosahují délky něco přes 900mm. To platí i pro kabely s S-ATA konektory. Na nich je také vyveden konektor např. pro FDD mechaniky apod.

Nexus RX-8500 - 850 Wattů pod kapotou!

Na rozložení jednotlivých konektorů v kabelech se podívejte na poslední obrázek přímo od výrobce, kde je jasně vidět, kolik je konektorů na každém kabelu jak pro S-ATA, tak pro Molex.

Nexus RX-8500 - 850 Wattů pod kapotou!

Pro pořádek uvádím i přehlednou tabulku.

Nexus RX-8500 - 850 Wattů pod kapotou!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning