OCZ Vertex 3 Max IOPS – úžasný výkon jiných pamětí
i Zdroj: PCTuning.cz
Úložná zařízení Článek OCZ Vertex 3 Max IOPS – úžasný výkon jiných pamětí

OCZ Vertex 3 Max IOPS – úžasný výkon jiných pamětí | Kapitola 9

Tomáš Hort

Tomáš Hort

31. 10. 2011 03:00 31

Seznam kapitol

1. Situace na trhu SSD disků 2. Specifikace a vlastnosti řadičů SandForce SF-2200 3. Představení OCZ Vertex 3 Max IOPS 4. Vnitřní část SSD, OCZ Toolbox 5. Testovací metodika a sestava 6. OCZ Vertex 3 Max IOPS - výsledky testů 7. Komprimovatelnost dat a výsledky po Secure Erase
8. Testy propustnosti 9. Sekvenční testy 10. Počet operací za sekundu (IOPS) 11. Přístupová doba 12. Bodové hodnocení a syntetické testy 13. Praktické testy s Windows 7 14. Cena, hodnocení, pro a proti

Přechodem na 25nm výrobu NAND flash pamětí se výrazně snížila cena, ale bohužel i jejich výdrž v množství zápisů. OCZ se proto v případě prémiového modelu Vertex 3 Max IOPS rozhodlo pro nasazení dražších 32nm pamětí od Toshiby, které mají přinést větší životnost a výkon ve spojení s hojně využívaným řadičem SandForce SF-2281.

Reklama
Rychlosti přenosu dat v sekvenčních testech by měly být vůbec ty nejvyšší ze všech. Přenáší se velké soubory v řádech jednotek až desítek MB. Sekvenční test už je i ATTO 8 MB z předchozí strany. U AS SSD Benchmarku se testují soubory o velikosti 16 MB. Rozdíl zde nastává pouze v tom, zda se testují komprimovatelné či nekomprimovatelné soubory. Řadiči Marvell z disků Intel 510 je to jedno, SandForce modelům ne.
OCZ Vertex 3 Max IOPS – úžasný výkon jiných pamětí
i Zdroj: PCTuning.cz

AS SSD Benchmark testuje nekomprimovatelné soubory, což je vidět na zápisu modelů SSD s řadiči SandForce. Komprimovat už totiž uměl i SandForce SF-1222. Zápis těchto dat je tedy velmi tristní. To řadič Marvell problémy nemá a podává výkony, které má.

OCZ Vertex 3 Max IOPS – úžasný výkon jiných pamětí
i Zdroj: PCTuning.cz


Pokud podáme diskům se SandForce řadičem komprimovatelná data, je výkon rázem tam, kde má být. O něco nižší výsledky než specifikační rychlosti mohou být ovlivněny například nainstalovaným operačním systémem či testováním na AMD platformě, ovšem ani na jiných serverech se s čistými disky a sestavou Intel nedostaly s rychlostmi v tomto testu o moc výše.

OCZ Vertex 3 Max IOPS – úžasný výkon jiných pamětí
i Zdroj: PCTuning.cz


Výsledek sekvenčních rychlostí v HD Tune Pro je pro SSD disky vždy nižší, než by měl být. Počítá se průměrná rychlost, jenže tu mají SSD disky na rozdíl od plotnových ve všech částech paměti stejnou. Je vidět, že v sekvenční rychlosti OCZ Verte 3 Max IOPS na svého největšího konkurenta Kingston HyperX něco ztrácí. Sekvenční testy jsou však oproti 4kB souborům jen málo podstatné.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama