Pillars of Eternity: brilantní variace na téma klasických RPG
Článek Pillars of Eternity: brilantní variace na téma klasických RPG

Pillars of Eternity: brilantní variace na téma klasických RPG | Kapitola 8

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

26. 3. 2015 03:00 10

Seznam kapitol

1. Pillars of Eternity pro všechny 2. Tvorba postavy: snadno i pro méně zručné hráče 3. Karma vám vrátí, co jste do ní vložili 4. Vzduchem sviští firebally i kulky
5. Odpovědi se vrací jako bumerangy 6. Protivníci nejsou tupí 7. Nájemní hrdinové, pevnosti a další radosti 8. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Na herní scéně v poslední době frčí tzv. klasická RPG. Jejich tvůrci spoléhají na věrnou skupinu pamětníků, kteří na vlastní kůži prožívali pecky typu Baldur's Gate, Icewind Dale nebo Fallout. Většina z nich bohužel lpí na archaických herních postupech, a tak neosloví širší publikum. Pillars of Eternity se to ovšem dost možná podaří.

Reklama
Reklama

I kdybych o Pillars of Eternity mluvila hodiny, stejně bych nedokázala vyjmenovat všechny její principy. Jedná se o velmi bohatou hru, která vás novými drobnostmi i důležitějšími zákonitostmi bude překvapovat i po desítkách hodin hraní. Na druhou stranu ovšem nikdy nesklouzne ke zbytečné složitosti a všechny své prvky vám vyjeví tak, abyste v herním systému neplavali. A toho si cením. Pillars of Eternity je jednou z nejlepších klasických RPG her. Učit by se od ní mohla i většina čistě moderních her. Pokud jste RPG pozitivní, určitě vám tento kousek vřele doporučuji.


Pillars of Eternity: brilantní variace na téma klasických RPG

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning