Pimax, Magic Leap: Proč ještě nelámat nad VR hůl?
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Pimax, Magic Leap: Proč ještě nelámat nad VR hůl?

Pimax, Magic Leap: Proč ještě nelámat nad VR hůl? | Kapitola 5

Michal Rybka

Michal Rybka

16. 3. 2019 03:00 33

Seznam kapitol

1. Virtuálním alchymistou 2. Pimax 5K 3. S větším rozhledem 4. Magic Leap One: na skok mezi prasata 5. Další vlna samostatných brýlí 6. Cena klesá

Nedávno jsem si posteskl nad stavem VR: Ta technologie mi nepřišla mi mrtvá, ale pozvolna padající do kómatu. Ozval se mi ale Jan Horský z Infinite Production a napsal mi: „Nech mě, ať změním tvůj názor!“ A skutečně, nechal mě celé odpoledne zkoušet VR brýle a aplikace nové generace.

Reklama

V současné době se AR daří nejvíce ve formách, které jsou schované přímo v mobilech – umí překládat texty, měřit vzdálenosti, ukazovat, jak by vypadaly objekty zasazené do reálného prostředí. To ale dokáže každý lepší mobilní telefon, AR v podání Magic Leapu je sice mnohem lepší, ale také příliš nákladný a nepraktický. Telefon máte s sebou pořád, AR brýle asi ne. Musíte mít důvod nabít je a připravit, je to zkrátka jiné zařízení. Zážitek s Magic Leap byl zajímavý, ale „neprodali by mi je“, na rozdíl od Pimax 5K, který předvedl suverénní a vychytaný VR svět.

V přípravě by stále měly být i další a poněkud šílenější věci – Katvr Walk Mini, který by měl fungovat jako „běžecký pás“ pro neomezený pohyb (dost důležité v malých prostorách) anebo simulátor létání Icaros. Jsou to velmi zajímavé věci, ale vzhledem k jejich ceně určené asi pro herny anebo pro podobný způsob použití.

Naopak se nám blíží generace samostatných VR brýlí, obsahujících vlastní počítač, jako je existující Oculus Go, připravovaný Oculus Quest, Exchimp VR či Pico Goblin VR. Diskutovali jsme jejich potenciál ve srovnání se smartphonem v rámečku – já jsem přesvědčen, že telefon má lepší potenciál, Honza argumentoval pro samostatné VR brýle jakožto zcela standalone zařízení.

Nejsem si jistý, jestli je lid ochoten investovat deset tisíc do samostatných brýlí, i když výhodu chápu: Nemusí se nic nastavovat a taky nehrozí, že z toho telefon vypadne (což se u rámečku několika nešťastníkům stalo). Podle mě je ale samostatné zařízení pořád kompromis, i když je ve srovnání s Magic Leapem levnější a přitom nabídne solidní zážitek. Myslím, že by takové zařízení mělo alespoň podporovat nějaké připojení k počítači a konzoli, kde by figurovalo jako klasický připojený headset.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama