PCTuning Článek

Pimax, Magic Leap: Proč ještě nelámat nad VR hůl?

Michal Rybka
Michal Rybka
16. 3. 2019 03:00 33 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Virtuálním alchymistou 2. Pimax 5K 3. S větším rozhledem 4. Magic Leap One: na skok mezi prasata 5. Další vlna samostatných brýlí 6. Cena klesá

Nedávno jsem si posteskl nad stavem VR: Ta technologie mi nepřišla mi mrtvá, ale pozvolna padající do kómatu. Ozval se mi ale Jan Horský z Infinite Production a napsal mi: „Nech mě, ať změním tvůj názor!“ A skutečně, nechal mě celé odpoledne zkoušet VR brýle a aplikace nové generace.

Reklama
Reklama

Dobré je to, že cena klesá a že se snad dočkáme další vlny brýlí. Pimax 5K mě přesvědčil – a podobné modely připravují i další výrobci, například VRHero 5K Plus od českých výrobců – ty jsem ale ještě nezkoušel, takže je nemůžu srovnat.

Jasně ale chápu výhody širokého zorného pole, je to obrovský pokrok, zvláště když jsem potom vyzkoušel ty samé aplikace s HTC Vive Pro – přišlo mi to jako výlet na konec 19. století, kdy se potápěči koukali na podmořský svět skrz kruhový průzor. U Pimaxu 5K si dovedu představit, že bych ve VR světech trávil víc času, protože mi přišel podstatně přirozenější. Ano, je to pokrok – a fakt, že cena klesá, je skvělý pokrok!

Jsem rád, že jsem si mohl oba typy brýlí vyzkoušet beze spěchu. V obou případech nejde o zcela nová zařízení, už jsme si je mohli osahat, jenomže je dost velký rozdíl zkoušet je deset minut na výstavě – a věc zcela odlišná je mít je na sobě celé odpoledne. Za tuto možnost děkuji jak Janu Horskému, tak i Infinite Production.

Portfolio jejich činnosti a produktů najdete na infinite.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning