Pimax, Magic Leap: Proč ještě nelámat nad VR hůl?
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Pimax, Magic Leap: Proč ještě nelámat nad VR hůl?

Pimax, Magic Leap: Proč ještě nelámat nad VR hůl? | Kapitola 6

Michal Rybka

Michal Rybka

16. 3. 2019 03:00 33

Seznam kapitol

1. Virtuálním alchymistou 2. Pimax 5K 3. S větším rozhledem 4. Magic Leap One: na skok mezi prasata 5. Další vlna samostatných brýlí 6. Cena klesá

Nedávno jsem si posteskl nad stavem VR: Ta technologie mi nepřišla mi mrtvá, ale pozvolna padající do kómatu. Ozval se mi ale Jan Horský z Infinite Production a napsal mi: „Nech mě, ať změním tvůj názor!“ A skutečně, nechal mě celé odpoledne zkoušet VR brýle a aplikace nové generace.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

Dobré je to, že cena klesá a že se snad dočkáme další vlny brýlí. Pimax 5K mě přesvědčil – a podobné modely připravují i další výrobci, například VRHero 5K Plus od českých výrobců – ty jsem ale ještě nezkoušel, takže je nemůžu srovnat.

Jasně ale chápu výhody širokého zorného pole, je to obrovský pokrok, zvláště když jsem potom vyzkoušel ty samé aplikace s HTC Vive Pro – přišlo mi to jako výlet na konec 19. století, kdy se potápěči koukali na podmořský svět skrz kruhový průzor. U Pimaxu 5K si dovedu představit, že bych ve VR světech trávil víc času, protože mi přišel podstatně přirozenější. Ano, je to pokrok – a fakt, že cena klesá, je skvělý pokrok!

Jsem rád, že jsem si mohl oba typy brýlí vyzkoušet beze spěchu. V obou případech nejde o zcela nová zařízení, už jsme si je mohli osahat, jenomže je dost velký rozdíl zkoušet je deset minut na výstavě – a věc zcela odlišná je mít je na sobě celé odpoledne. Za tuto možnost děkuji jak Janu Horskému, tak i Infinite Production.

Portfolio jejich činnosti a produktů najdete na infinite.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama