Pohled jablíčkáře – jaký je nový iPad a jeho příslušenství?
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Pohled jablíčkáře – jaký je nový iPad a jeho příslušenství?

Pohled jablíčkáře – jaký je nový iPad a jeho příslušenství? | Kapitola 6

Michal Rybka

Michal Rybka

11. 4. 2012 03:00 94

Seznam kapitol

1. Ohlédnutí 2. Tablet v dnešní době 3. Mýty o novince 4. Hlasové rozhraní
5. Zhodnocení nového iPadu 6. Logitech Wireless BoomBox for iPad 7. Logitech Keyboard Case CZ 8. Logitech Tablet Keyboard CZ

Souhlasím s tím, že nazvat nový iPad následující po iPadu 2 jako „(ten) nový iPad“ je trochu divné. Já bych klidně zůstal u iPadu 3, číslování vnáší do produktové linie větší pořádek. Nicméně nová placka se už u nás týden prodává, týden ji s sebou nosím místo placky staré a s chutí se můžeme vrhnout do recenze, podepřené praktickým používáním.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

včera 13:00
2
Reklama

Nevím, proč Logitech svůj BoomBox výslovně pojmenoval „pro iPad“ – báječně se kamarádí s každým zařízením, které umí Bluetooth Advanced Audio Distribution Profile (A2DP). Zmáčknete a podržíte párovací tlačítko na BoomBoxu, pak ho skamarádíte s mobilem, iPadem a nebo třeba s notebookem a je to. BoomBox hraje pořádně, hlasitě a zkrátka a dobře „má pořádné koule“. Tak pořádné, že když se zapomenete, pozvete na návštěvu i sousedy (ale asi nebudou moc rádi).

Na mazlíka s velikostí 40 x 10 x 15 cm má opravdu velmi slušný zvuk a díky akumulátoru je navíc schopen hrát až šest hodin zcela bez drátů. Ve „standby“ s občasným přehráváním vydrží pochopitelně mnohem déle. Má po dvou středových a výškových reproduktorech a taky cosi, co dokumentace popisuje jako „čtyři pasivní basové reproduktory“, pod čímž si já představuji bass reflex. Buď jak buď, dokáže se v basech fortelně rozeznít. Je jasné, že když ho pustíte na plné pecky, tak dynamickou hudbu zkrátka neutáhne, taková Apokalyptika ho na max volume potrápila k rozskřehotání, stačí ale ubrat plyn a je to dobré. Pořád je to „přenosný plasťák“ a tam kouzla asi nevyrobíme.

Pohled jablíčkáře – jaký je nový iPad a jeho příslušenství?
i Zdroj: PCTuning.cz

Když se tak bavíme o přenosnosti, je vynikající. V zavřeném stavu je zcela oblý, můžete si ho ve stylu osmdesátých let hodit na rameno a vyrazit do terénu. Pokud ho chcete postavit, vyklopíte z něj nožku, která slouží zároveň jako kryt na akumulátor. Ten je NiMH, je „vyměnitelný“, a hádám, že až stářím a únavou pojde, bude ho možné relativně snadno nahradit za nový. Jako příslušenství je dodáváno trafíčko normální velikosti a také 3,5 mm stereo kablík, protože kde není možné bezdrátové připojení, stále může fungovat drátové. Trafo jede na celkem normálních 12V/2A, bohužel ale má o něco menší konektor, takže nelze použít trafo pro běžné externí disky (což by bylo naprosto super). BoomBox je zkrátka použitelný za všech okolností a v tomto směru na něm nevidím žádnou vadu. Ovládání je skvělé, spárovaný mobil funguje spíš jako hodně vychytaný dálkový ovladač a můžete přes něj pochopitelně ovládat i hlasitost, takže luxus.

Při recenzování jsem nechal BoomBox vystupovat většinou v roli hudebního přehrávadla, ale musím konstatovat, že nejzajímavější zážitek bylo hraní mobilních her. Se sluchátky hraje mobilní hry asi málokdo a co si budeme povídat, i když je repráček iPadu na svou velikost a třídu velmi dobrý, tak BoomBox je prostě jiná liga. Když hrajete nějakou střílenici a BoomBox vám vyloudí nějakou opravdu pořádnou explozi (ideálně o půl třetí ráno), je to zážitek srovnatelný spíš s hraním na PC a nebo konzoli. I hraní adventur s BoomBoxem, který je ztišený a jen si tak pobrukuje, je prostě pecka. Ten zážitek je zkrátka „někde jinde“ - a protože je BoomBox bezdrátový, v ničem vás neomezuje, můžete hrát tabletové hry přesně tak, jak jste zvyklí.

Pohled jablíčkáře – jaký je nový iPad a jeho příslušenství?
i Zdroj: PCTuning.cz

Tenhle BoomBox je vážně luxusní věcička – a protože se kamarádí s každým mobilem a tabletem, co umí A2DP, bude se líbit i těm, kteří plijí na nakousnuté jablko a pětkrát denně se klaní Zelenému Robotkovi. Ba i k notebooku se hodí, protože kdyby se notebook ze sebe jen pokusil vyloudit takový výkon, co BoomBox zvládne levou zadní, asi by sám sebe otočil naruby. Je to zkrátka univerzální, vymakaný a po všech aspektech praktický reprosystém domů i na na cesty!

Pohled jablíčkáře – jaký je nový iPad a jeho příslušenství?
i Zdroj: PCTuning.czPředchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama