PCTuning Článek

Pokaždé jiný zážitek: Stávají se z Androidu nové Windows?

Michal Rybka
Michal Rybka
23. 11. 2018 21:00 91 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Značka: Levně 2. Chyby, chyby, chyby 3. Každý sám sobě sám 4. Ta zatracená granularita 5. Normálnější

Rukou mi prošla řada zařízení s Androidem: Drahé kusy byly většinou dobré, u levnějších jsem se naučil pravidelně restartovat – a kvalita těch nejlevnějších je často taková, že se ze slušnosti ani recenzovat nedají. Teoreticky to vypadá jako jeden systém, ale kvalita zážitku se liší výrobce od výrobce. A to je velký problém!

Reklama
Reklama

Android se mi v mnoha směrech líbí – hlavně proto, že je otevřený, podporuje více hardware a je obecně lépe integrovatelný s PC, protože nemá takové restrikce jako systémy od Apple. Tam je někdy až na hlavu, jak je složité udělat i jednoduché věci, jak jste natvrdo svázáni s tím, pro co se Apple rozhodne a jak nevíte ani dne, ani hodiny, kdy si Apple usmyslí vypojit či odstranit nějakou funkci, či port, na který jste byli navyklí.

Zařízení s Androidem jsou mnohem normálnější, pracují s PC formáty dat mnohem jednodušším způsobem – ale podobně jako u Windows jim to ničí vývojáři výrobců, kteří produkují verze, které jsou někdy jednoduše k vzteku.

A pokud se má změnit pohled na Android jako takový, musí se jeho kvalita zlepšit – a tím nemyslím ty modely drahé, lépe udělané a s dostatkem paměti, takže tam občasný problém nevadí, ale i ty levnější, které prostě vypadají, jako by software pro ně spíchl B anebo C tým vývojářů.  

Tam je ten základní problém, protože právě levná zařízení s Androidem jsou ta, se kterými se dostane do kontaktu největší masa uživatelů. Levná zařízení navíc často kupují ti technologiemi nejméně osvícení, takže je důležité, aby dodané aplikace byly jednoduché, přehledné a intuitivní. Nacpat do něčeho Android a nahrát pár free aplikací je možná pro výrobce nenákladné, ale kvalitní uživatelský zážitek to nenahradí.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning