Rocket League: Fotbal s auty, který hravě trumfne FIFU
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Rocket League: Fotbal s auty, který hravě trumfne FIFU

Rocket League: Fotbal s auty, který hravě trumfne FIFU | Kapitola 2

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

27. 7. 2015 05:00 9

Seznam kapitol

1. Raketová liga jede 2. Žádný učený z nebe nespadl 3. Širé pláně Rocket League 4. Multiplayer zábavu vytříbí 5. Multiplayer i na jednom počítači 6. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

RC autíčka, raketové motory, velké arény a velký míč? Jak to jde dohromady? Překvapivě dobře. Rocket League si už několik dní drží prvenství v žebříčku nejprodávanějších her na Steamu a sbírá pozitivní hodnocení od hráčů i recenzentů. Oč v tomto obskurním fotbalu jde a co na něm všichni vidí, se podíváme v recenzi.

Reklama

Rocket League je tedy v základu fotbalová hra s auty, respektive s autíčky na dálkové ovládání. To je dost smělý námět. Naštěstí se povedl a tak se nemusíte bát frustrace nebo nudy, ale divokého řádění a spousty nevšedních situací.

Fotbalové mače v Rocket League můžete hrát jak sami, tak i s dalšími lidmi, a to buď na jednom počítači (tedy ve split-screenu), nebo v online multiplayeru. Rocket League může hrát až 8 lidí najednou, přičemž hra podporuje cross-platformové zápasy s hráči na PlayStation 4 (zde byla Rocket League součástí PS Plus).

Jako u většiny online her i zde platí, že zábava při hře proti lidem z masa a kostí se ještě znásobí. Ale i v singleplayeru se budete bavit královsky.

Ještě než rovnýma nohama vlítnete do fotbalové vřavy, měli byste alespoň pár minut věnovat připravenému tutoriálu, který je v tomto případě mnohem důležitější nežli v jiných hrách. Rocket League je totiž svým způsobem originální a podobnost s jinými sportovními kousky se tak docela vytrácí.

Rocket League: Fotbal s auty, který hravě trumfne FIFU
i Zdroj: PCTuning.cz

Tutoriál vás nejprve pečlivě provede úplnými základy, jako je například zatáčení či brzdění, ale také velmi pokročilými triky, jako je aktivování raketového pohonu, s nímž se můžete dostat vysoko nad zem. Tutoriál je rozdělený do několika bloků, a jako takový vám dokáže skvěle vysvětlit všechny nuance hry.

Sprint, smyky, skákání i létání

Autíčko v Rocket League neumí jezdit jenom dopředu, dozadu a do stran. Můžete s ním i skákat – dopředu i do stran. Tím můžete autíčko zrychlit (skok vpřed) nebo změnit směr (skok vpřed i do strany) a zachytit tak míč, který se nese k vaší bráně, v poslední vteřině.

Další možností ovládání je klasické brnknutí o ruční brzdu, které vám pomůže dostat autíčko do smyku a tím rychle změnit jeho směr. To je v této hře velmi důležité, neboť míč podobně jako ve Street Racerovi často mění směr. Naštěstí je dostatečně veliký, takže ho velmi dobře vidíte i na vzdálenost celého hřiště.

A nyní asi k tomu nejlepšímu, co Rocket League nabízí – zmiňovaný raketový pohon, jímž automobil ve spojení se skoky a dvojskoky klidně vyženete do výšky, tedy pokud to umíte. Ve výšce se pak můžete přednostně porvat o míče, které byste jinak nechtěně přenechali svému soupeři. Raketový pohon však není nekonečný a tak občas stejně dojde k nechtěnému přenechání – během hry je třeba čerpat energii ve spotech vyznačených na zemi.

V dobře vyváženém zápase budou protihráči lačnit po míči stejně jako vy, což povede ke spoustě vypjatých situací, nahromadění síly a nárazů do blatníků i do dalších částí vaší káry. Oproti zmiňovanému Street Racerovi zde ovšem vypjaté situace nevedou k frustraci, neboť k ovládání autíčka máte dostatek možností a tak, pokud se vám nedaří, budete si za to moc čistě sami svojí neschopností.

Dobrá zpráva je, že jakkoliv se zápasy v Rocket League zpočátku zdají poměrně náročné, s každým dalším odehraným utkáním na tom budete se svými schopnostmi lépe a tak si zápasy ještě více užijete.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama