PCTuning Článek

Sencor vs. Prestigio – test čtyřjádrových tabletů do 6 000 Kč

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
30. 12. 2013 02:00 11 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Co očekávat?  2. Sencor Element 9.7Q201 – představení 3. Sencor – vnitřní hardware 4. Sencor – operační systém a aplikace 5. Sencor – výsledky testů
6. Prestigio Multipad PMP5297C – představení 7. Prestigio – co najdeme uvnitř 8. Prestigio – softwarová stránka 9. Prestigio – výsledky testů 10. Shrnutí a verdikt

Pokud jste fanoušky operačního systému Android a plánujete nákup 10" tabletu, určitě neminete levné modely od Sencoru a Prestigia. I když na ně mnozí koukají skrz prsty, papírové hodnoty mluví za vše – a poměr cena / výkon je u nich nepřekonatelný. Podrobně jsme proto otestovali dvojici 10" modelů z nejprodávanější kategorie.

Reklama
Reklama

Prvním testovaným tabletem, který jsem mohl vyzkoušet je tablet Element 9.7Q201 od společnosti Sencor. Ke společnosti Sencor jsem měl ještě před objednáním testovaného tabletu poměrně předsudky a byl jsem tedy zvědavý, jak si tento výrobce povede na poli chytrých zařízení. Musím již v úvodu prozradit, že jsem byl celkem mile překvapen.

Ale nezdržujme se pocity a pojďme si představit samotný přístroj. Balení tabletu je poměrně prosté a dozvíme se z něho prakticky jen to nejdůležitější. Krabice je vyvedena v kombinaci bílé a fialové barvy. Už samotné balení mě příjemně překvapilo, protože po otevření jsem nalezl tablet bytelně usazen do rámečku z pevného molitanu, který tablet opravu udrží na místě i při surovější přepravě.

Onen rámeček tak pevně objímá samotný tablet, že je poměrně složité ho z jeho sevření vymanit. Hned při otevření krabice zjistíme, že je tablet opatřen elegantním bílým koženkovým pouzdrem, čehož se dočkáme i u Prestigio.

Pouzdro je vyvedeno opravdu velmi elegantně a lze ho otevřít jako knihu. Přičemž čelní stranu pouzdra lze "srolovat", protože je opatřena třemi zlomy. Díky pouzdru lze tablet položit na stůl do nakloněné polohy pro pohodlnější psaní a celkovou práci na zařízení. Tablet do pouzdra není vsunut, což znamená, že slouží spíše pro přepravu a pro polohování na stole než pro běžné užívaní v něm.

Kromě pouzdra mě překvapil přiložený stylus, který je součástí balení a je příjemným dárečkem. Dále v balení nalezneme manuál, nabíječku, USB kabel a redukci z běžného na micro USB.

Po otevření pouzdra se dočkáme prvního pohledu na samotné zařízení, které má rozměry 242 × 189 × 10 mm a hmotnost lehce přesahující 600 g. Čelní strana, resp. rámeček byl v případě testovaného modelu vyveden v bílé barvě. Ostatně jiná varianta modelu Q201 ani k dostání není. Skleněný rámeček lemující 9,7" displej je široký přibližně 1,7 cm a je obehnán plastovým lemem, který volně přechází v boční hrany zařízení.

Na bocích tabletu jsou umístěny veškeré funkční prvky, tedy tlačítka. Při držení naširoko, jsou všechna, konkrétně tři, tlačítka situována do pravého horního rohu. Na vrchní hraně nalezneme tradičně umístěna tlačítka regulace hlasitosti, společně s návratovým tlačítkem. K zapínání a uspávání tabletu potom slouží tlačítko umístěné na pravé hraně tabletu.

Na stejné hraně jsou umístěny také veškeré vstupy a výstupy. Ty zahrnují microUSB port, DC rozhraní pro napájení, vstup pro sluchátka (3,5 mm audio jack), mini HDMI výstup a také slot pro vložení micro SD karty. Na spodních okrajích obou protilehlých hran při horizontálním držení tabletu jsou umístěny reproduktory.

Nyní se dostáváme k velkému překvapení celého zařízení a to je zadní strana, která je vyvedena ve stříbrné barvě a je kovová, nebo alespoň kovově působí. Na zadní straně nalezneme kromě jemně vytištěného, zdobeného loga "element" také fotoaparát, o jehož kvalitě se zmíním níže. Nutno dodat, že na čelní straně je umístěna také webová kamera.

Sencor je, co do vzhledu, příjemným překvapením. Kombinace bílé a stříbrné barvy je velmi elegantní a zadní hliníkový kryt přidává na dojmu bytelnosti. Potěšující je i pouzdro, které je součástí balení.

Co do vzhledu je to asi vše a nyní nahlédneme do útrob tabletu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning