PCTuning Článek

Sencor vs. Prestigio – test čtyřjádrových tabletů do 6 000 Kč

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
30. 12. 2013 02:00 11 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Co očekávat?  2. Sencor Element 9.7Q201 – představení 3. Sencor – vnitřní hardware 4. Sencor – operační systém a aplikace 5. Sencor – výsledky testů
6. Prestigio Multipad PMP5297C – představení 7. Prestigio – co najdeme uvnitř 8. Prestigio – softwarová stránka 9. Prestigio – výsledky testů 10. Shrnutí a verdikt

Pokud jste fanoušky operačního systému Android a plánujete nákup 10" tabletu, určitě neminete levné modely od Sencoru a Prestigia. I když na ně mnozí koukají skrz prsty, papírové hodnoty mluví za vše – a poměr cena / výkon je u nich nepřekonatelný. Podrobně jsme proto otestovali dvojici 10" modelů z nejprodávanější kategorie.

Reklama
Reklama

Vzhledem je počin od Sencor skutečně atraktivní a na první pohled by u mě díky tomuto „pozlátku“ snad i vyhrál, ale nesuďme knihu podle obalu a podívejme se, co nalezneme uvnitř tabletu.

Srdcem a mozkem zařízení je SoC Allwinner A31 se čtyřmi jádry Cortex A7, kterému jsou k dispozici 2 GB DDR3 pamětí. Frekvence CPU by měla být papírově 1,2 GHz, přičemž reálně se pohybuje kolem 1000 MHz.  O grafickou stránku SoC se stará grafický čip PowerVR SGX 544MP.

Tablet je vybaven zmíněným 9,7 palcovým displejem, který využívá technologii panelu IPS. Díky využití právě tohoto typu displeje se dočkáme příjemných pozorovacích úhlů a solidní reprodukce barev. To ale není v této cenové kategorii ničím překvapivým. Displej má podporu rozlišení 2048 × 1536 obrazových bodů, což zajišťuje adekvátní pracovní plochu. Ovládat ho lze až pomocí 10 dotyků.

V minulé kapitole jsem se zmínil o zadním fotoaparátu. Ten má rozlišení 5 Mpx a pořizuje opravdu slušné snímky. Přední kamera je na tom o něco hůř, je pouze 2 MPx, ale umožňuje provozovat videohovory v dostatečné kvalitě. Navíc fotky pořizované pomocí ní mají UXGA rozlišení, tedy 1600 × 1200 pixelů.

Velkým aktivem tohoto tabletu je integrovaná 16 GB vnitřní paměť (typu flash), kterou lze rozšířit o další kapacitu pomocí Micro SD karty o dalších 32 GB. Reálná velikost volného prostoru, resp. úložná kapacita, která je uživateli k dispozici je necelých 12 GB, což je více než dostačující i pro ukládání větších her a jiných aplikací.

Co nepotěší je absence GPS přijímače a podpory technologie Bluetooth. Wi-Fi přijímač (standard 802.11 b/g/n) je samozřejmě integrován a funguje velmi dobře a stabilně.  Celé zařízení je napájeno pomocí vestavěné Lithyum-polymerové baterie s kapacitou 6400 mAh. Na jedno nabití vydrží baterie až 8 hodin při nenáročném užívaní a asi 3-5 hodiny při hraní her či přehrávání videa.

Slabší stránkou zařízení jsou reproduktory, které jsou poměrně tiché, ale přesto hrají při domácím používání dobře a čistě.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning