PCTuning Článek

Sencor vs. Prestigio – test čtyřjádrových tabletů do 6 000 Kč

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
30. 12. 2013 02:00 11 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Co očekávat?  2. Sencor Element 9.7Q201 – představení 3. Sencor – vnitřní hardware 4. Sencor – operační systém a aplikace 5. Sencor – výsledky testů
6. Prestigio Multipad PMP5297C – představení 7. Prestigio – co najdeme uvnitř 8. Prestigio – softwarová stránka 9. Prestigio – výsledky testů 10. Shrnutí a verdikt

Pokud jste fanoušky operačního systému Android a plánujete nákup 10" tabletu, určitě neminete levné modely od Sencoru a Prestigia. I když na ně mnozí koukají skrz prsty, papírové hodnoty mluví za vše – a poměr cena / výkon je u nich nepřekonatelný. Podrobně jsme proto otestovali dvojici 10" modelů z nejprodávanější kategorie.

Reklama
Reklama

Druhým testovaným tabletem je Prestigio Multipad PMP5297C QUAD, což je taktéž 9,7 palcový tablet, který je vybaven velmi obdobně jako konkurenční Element. Než se dostaneme k výkonu zařízení a k jeho vnitřnostem nejprve si představme tablet zvnějšku.

Co se balení týče, volí Prestigio, stejně jako u všech ostatních svých zařízení, kombinaci černé a červené barvy se stříbrnými prvky. Víko krabice je vyvedeno v černé barvě s karbonovým vzorem, kdežto spodní část je červená. Právě v ní je usazen samotný tablet, který je umístěn v koženkovém pouzdře.

Již po otevření krabice na vás vydechne vůně nové koženky. Okolo pouzdra a pod ním jsou umístěny krabičky s příslušenstvím, které zároveň tablet drží na místě. 

Když už jsme u příslušenství, to je u tabletu opravdu rozmanité, především díky nabíjecímu adaptéru. Ten je vybaven výměnnými nástavci, díky kterým můžete tablet nabíjet i v zahraničí. Kromě tohoto se dočkáme již klasicky USB kabelu s micro USB koncovkou a nechybí ani krátká redukce z klasického na micro USB.

Pouzdro je v případě Prestigio černé (protkané červenou nití) a tablet z něho lze vysunout. Jeho účel je tedy jasný, poslouží hlavně pro přepravu. Vnitřek pouzdra je pošit jemnější koženkou tyrkysové barvy. Celé balení díky pouzdru působí velmi elegantně a přitom účelně.

Teď k samotnému zařízení. Tablet má rozměry 241,5 × 185 × 9,2 mm, je tedy o něco menší a tenčí než konkurence, zato jeho váha činí 621 g. To znamená, že se jedná o solidního cvalíka, který je oproti konkurenci těžší o téměř 100 g.

Na rozdíl od Sencor Element, je QUAD téměř celý černý. Černý povrch narušuje pouze stříbrná linka, která se táhne okolo čelní skleněné plochy. Tato linka doplňuje tradiční design Prestigio. Displej je opět obehnán černým skleněným rámečkem se stejnou šířkou jako u konkurence.

Záď tabletu je také komplet černá a její okraje jsou sice oblé, ale poměrně ostře se svažují k bokům. Celkově působí tělo tabletu velmi bytelně, což je částečně zapříčiněno vahou. Zadní strana je opět kovová s matným černým nástřikem. Doprostřed zadní strany je umístěno logo výrobce, o něco níž potom označení modelu.

V pravém horním rohu zadní strany je zapuštěno sklíčko s objektivem fotoaparátu, což považuji za lepší řešení než u konkurence, kde je objektiv lehce vystouplý. U Prestigio je zkrátka fotoaparát lépe chráněn při pokládání.

Prestigio, oproti Sencoru, zvolilo jako defaultní polohu vertikální otočení. Jinými slovy držet tablet je nejlépe možné nastojato, soudě podle fotoaparátů, umístění reproduktorů a pozice loga na zadní straně. Funkční prvky si tedy představíme právě v této poloze.

Na spodní hraně se nalézají dva integrované reproduktory, které se schovávají pod čtyřmi kovovými síťkami. Na levé straně tabletu jsou umístěna jediná dvě tlačítka, která slouží k zapínání/uspávání tabletu a k regulaci hlasitosti.

Na vrchní hraně jsou potom situovány veškeré výstupní a vstupní porty. K dispozici je zde mikrofon, zdířka pro zasunutí napájecího kabelu a slot pro vložení paměťové karty typu micro SD. Krom toho je zde umístěn micro USB 2.0 port a mini HDMI výstup. Nechybí ani prostor pro zasunutí konektoru sluchátek.

Celkové zpracování a výbava tabletu mě mile překvapily. Ač mám značku Prestigio rád, díky jejím cenově přijatelným produktům, již několikrát jsem se setkal, buď s odbytým zevnějškem, nebo s problémy s hardware. U tohoto produktu jsem se nesetkal ani s jedním, což si u mě zasloužilo palec nahoru.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning