PCTuning Článek

Sencor vs. Prestigio – test čtyřjádrových tabletů do 6 000 Kč

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
30. 12. 2013 02:00 11 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Co očekávat?  2. Sencor Element 9.7Q201 – představení 3. Sencor – vnitřní hardware 4. Sencor – operační systém a aplikace 5. Sencor – výsledky testů
6. Prestigio Multipad PMP5297C – představení 7. Prestigio – co najdeme uvnitř 8. Prestigio – softwarová stránka 9. Prestigio – výsledky testů 10. Shrnutí a verdikt

Pokud jste fanoušky operačního systému Android a plánujete nákup 10" tabletu, určitě neminete levné modely od Sencoru a Prestigia. I když na ně mnozí koukají skrz prsty, papírové hodnoty mluví za vše – a poměr cena / výkon je u nich nepřekonatelný. Podrobně jsme proto otestovali dvojici 10" modelů z nejprodávanější kategorie.

Reklama
Reklama

Čtyři jádra o frekvenci 1,6 GHz už samy o sobě slibují velmi solidní výpočetní výkon a opravdu tomu tak je. V testu všeobecného výkonu AnTuTu obstálo Prestigio o poznání lépe než konkurence, dosáhl totiž solidních 17 597 bodů, čímž předběhl dokonce i HTC One X a Google Nexus 4. Výkonnostně je téměř srovnatelný se Samsung Galaxy S3.

Je jasné, že v testu dominoval hlavně procesor, který dosahuje mnohem vyššího skóre než konkurence. Výrazně vyšší hodnoty jsem zaznamenal také v oblasti výkonu, resp. využití pamětí, kde Prestigio předběhlo Sencor téměř o dvojnásobek. Tablet zaostává pouze po grafické stránce.

Abych ale nedělal předčasné závěry, podívejme se na výsledky bechnmarku 3D Mark, kde si Prestigio, přes rozpačitý výsledek GPU v AnTuTu, nevedlo zas tak špatně a výsledky jednotlivých testů dopadly velmi podobně jako u Elementu.

V testu Ice Storm Extreme je výsledek o něco nižší než tomu je u konkurence. Zato v testu Unlimited, kdy je zařízení porovnáváno i s produkty s jiným OS, dosahuje PMP5297C QUAD výsledku 4139, což je o více než 700 bodů více něž u Elementu.

Pokud nám výsledky testů něco dokazují, tak to, že tablet není výkonný jen papírově. Troufám si říct, že po stránce výkonu strčilo Prestigio Sencor hluboko do kapsy. Celkově je však zařízení ořezáno o některé zajímavé funkce, kterými disponuje Sencor. Na výsledný verdikt si ale počkejte až do další kapitoly.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning