PCTuning Článek

Sencor vs. Prestigio – test čtyřjádrových tabletů do 6 000 Kč

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
30. 12. 2013 02:00 11 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Co očekávat?  2. Sencor Element 9.7Q201 – představení 3. Sencor – vnitřní hardware 4. Sencor – operační systém a aplikace 5. Sencor – výsledky testů
6. Prestigio Multipad PMP5297C – představení 7. Prestigio – co najdeme uvnitř 8. Prestigio – softwarová stránka 9. Prestigio – výsledky testů 10. Shrnutí a verdikt

Pokud jste fanoušky operačního systému Android a plánujete nákup 10" tabletu, určitě neminete levné modely od Sencoru a Prestigia. I když na ně mnozí koukají skrz prsty, papírové hodnoty mluví za vše – a poměr cena / výkon je u nich nepřekonatelný. Podrobně jsme proto otestovali dvojici 10" modelů z nejprodávanější kategorie.

Reklama
Reklama

Nyní se dostáváme k části, kde bych Vám rád řekl něco o softwarové výbavě a poté se volně přesunul k testu výkonu. V úvodu nutno říci, že na tabletu je přeinstalován operační systém Android ve verzi 4.1.1. Operační systém zajistí možnost stahování aplikací z Google Play obchodu.

Co se předinstalovaných aplikací týče, nabídne tablet několik zajímavých a užitečných produktů.  Za zmínku rozhodně stojí dva předinstalované webové prohlížeče a to Chrome od Google a Opera Mobile, které mohou nahradit původní Androidí prohlížeč.

Pro "kancelářskou " práci lze použít balík Kingsoft Office, který obsahuje nástroje pro vytváření a čtení textových souborů formátů typu .doc, .docx, .txt a .pdf. Tento kancelářský balík poskytuje také tabulkový procesor podobný MS Excel. K dispozici je také nástroj na tvorbu a čtení prezentací. Pro práci je to ideální pomocník a díky tomuto software není nutné kupovat a stahovat další aplikace pro běžné úkony čtení a psaní.

Dalšími produkty, které mě zaujali, je programy Winamp, který poslouží k přehrávání hudby a 4K VideoPlayer, který vám umožní přehrávat videa a filmy. Prostředí tohoto programu je zajímavé a poskytuje přehledné náhledy do jednotlivých uložených videí. Winamp snad ani nemusím představovat. Pokud by Vám nevyhovoval 4K VideoPlayer, lze k přehrávání videí dále použít jednoduchý program MX Player.

Někoho možná potěší další přeinstalovaná aplikace, resp. hra. Jedná se o populární hru Angry Birds ve verzi Star Wars. V tomto díle hry se dočkáme naštvaných ptáčků, coby hrdinů původní trilogie Star Wars. Dále nechybí aplikace korespondující se sociálními sítěmi, nazvaná Lidé.

K dispozici jsou samozřejmě také programy na správu dat a samotného zařízení. Jako souborový manažér poslouží klasický androidí File manager. Ke správě a konfiguraci jednotlivých nastavení zařízení a taktéž k čištění nepotřebných aplikací poslouží nástroj Dev Tools.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning