PCTuning Článek

Sencor vs. Prestigio – test čtyřjádrových tabletů do 6 000 Kč

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
30. 12. 2013 02:00 11 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Co očekávat?  2. Sencor Element 9.7Q201 – představení 3. Sencor – vnitřní hardware 4. Sencor – operační systém a aplikace 5. Sencor – výsledky testů
6. Prestigio Multipad PMP5297C – představení 7. Prestigio – co najdeme uvnitř 8. Prestigio – softwarová stránka 9. Prestigio – výsledky testů 10. Shrnutí a verdikt

Pokud jste fanoušky operačního systému Android a plánujete nákup 10" tabletu, určitě neminete levné modely od Sencoru a Prestigia. I když na ně mnozí koukají skrz prsty, papírové hodnoty mluví za vše – a poměr cena / výkon je u nich nepřekonatelný. Podrobně jsme proto otestovali dvojici 10" modelů z nejprodávanější kategorie.

Reklama
Reklama

Softwarová stránka tabletu je také velkým pozitivem a to především díky operačnímu systému Android ve verzi 4.2.2, která je zase o krok napřed před verzí 4.1.1 a disponuje příjemnými funkcemi (např. vylepšená virtuální klávesnice).¨

Předinstalované aplikace se příliš neliší od těch u Sencor, jsou spíše nahrazeny jinými produkty od jiných vývojářů. K dispozici je opět kancelářský balík v podobě OfficeSuite 7 Pro od MobiSystems, který nabídne prakticky stejné funkce jako konkurenční Kinsoft Office.

O přehrávání hudby a videa se postarají běžné nástroje prostředí Android. K dispozici jsou ale další programy jako je Pokec, Mapy či sociální nástroj Talk. Ke třídění a práci se soubory lze využít aplikace Explorer. 

Prestigio je známe svými levnými čtečkami elektronických knih a vůbec kladnému postoji k "e-čtení", proto ani zde nechybí eReader Prestigio software, který umožňuje čtení elektronických knih.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning